Flaş Kocaeli

Sertif Gökçe; "Köylerdeki ürünler eko köy sokağı'nda satılacak"

Seçim çalışmasını temposunu artırarak sürdüren Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, köyleri ziyaret ederek projelerini anlattı. Ülkenin kurtuluşunun tarım ve hayvancılıkta olduğunu söyleyen Gökçe, "Kuracağımız Eko Köy sokağında köylerde üretilen ürünler satılacak. Arada hiçbir şekilde aracı da olmayacak" dedi.

Millet İttifakı CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, yoğun seçim çalışmalarını köylerde sürdürdü. Sabah erken saatle birlikte işçi duraklarını ziyaret eden Gökçe, akşam geç saatlere kadar da Derince köylerine konuk oldu. Karabey, Toylar, İshakçılar, Doğancılar ve Terziler Köyü'nü gezen Gökçe, burada vatandaşlarla bir araya gelerek köylere yönelik projelerini anlattı. Projeleriyle Derince’ye vizyon katmak ve kendine yetebilen bir ilçe olmasını hedeflediğini her fırsatta söyleyen Gökçe, bu hedefini köylerde yapılacak projelerle sağlayacaklarını da belirtti.

 

"KURTULUŞUMUZ TARIM VE HAYVANCILIKTA" 

Gökçe, "Köylerin turizme açılmasıyla zaten en az bin kişiye istihdam sağlanmış olacak. Yatırımlarla birlikte yollardan alt yapıya kadar her sorun da çözülmüş olacak.  Nasıl ki Cumhuriyetimiz kurulduğunda kalkınma köylerden başlatılmıştı, şimdi de Türkiye yine öyle bir dönemden geçiyor. Türkiye'nin kurtuluşu tarımda ve hayvancılıktadır. Herkes er geç bunu anlayacaktır. Bu ülke her şeyi ithal ederek uzun süre gidemez. Biz bu kalkınmayı yerelde Derince'de başlatacağız. Sizlerin desteğiyle Derince ve köyleri çekim merkezi olacağına söz veriyoruz" dedi.

 

"EKO KÖY PAZARI KURULACAK"

Köylere yönelik projeleriyle Derince'ye değer ve istihdam katacaklarını her fırsatta dile getiren Gökçe, "Halk Süt ve Halk Et projelerinde üretici de mağdur olmayacak. Biz sütü aldığımız fiyatın çok üstünde satmayacağız. İnsanlar ne içtiğini de bilecek. Belediyenin bünyesinde mezbaha kuracağız. Sadece bu bölgeye, Derince'ye yetecek. Veterinerlik hizmetlerini de burada sağlayacağız. Hayvancılık tekrardan canlanacak" dedi. Gökçe, köylerde üretilen ürünlerin de Derince'de kurulan bir sokakta satışa sunulacağını ve burada da aracı olmadan, üreticinin yer alacağını söyledi.

 

İSTİHDAM VE ZİYARET ARTACAK
Derince köylerinin hak ettiği değeri göremediğini söyleyen Gökçe, son dönemlerde çok tercih edilen köy turizmini Derince'de de yaşatacaklarını belirtti. Özellikle Tahtalı Göleti çevresinde yapılacak bungalov evleriyle bölgeye ziyaretlerin artacağı ve Derincelilere istihdam sağlanacağını söyledi. Gökçe, "Tahtalı Göleti ve çevresi Türkiye'nin doğal güzellerinden biri. Ama bugün insanlar Sapanca, Maşukiye'ye gidiyorlar. Biz bu bölgeyi tek katlı bungalov evleriyle köy turizmine açacağız. Hem köydeki üretici de kazanacak hem de gençlerimize buralarda iş imkanları sağlanmış olacak. Derince'nin kalkınmasını köylerimizle sağlayacağız" şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99