Flaş Kocaeli

Sertif Gökçe Derince’de İşsiz Genç Kalmayacak

Millet İttifakı’nın Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, seçimin son günlerinde en önemli projesini açıkladı. Gökçe, “Ekonomi düzelmeden, hiçbir şeyi düzeltemeyiz” diyerek, “Öncelikli hedefimiz işsiz Derincelilerin istihdam edilmesi olacak” dedi

Millet İttifakı’nın Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, seçimin son günlerinde en önemli projesini açıkladı. Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, “Hayat pahalı, mutfakta yangın var. Yerel yönetimler olarak belki ülke ekonomisini etkileyecek gücümüz yok, ancak ilçemiz sınırları içerisinde işsiz olan gençlerimizi istihdama katarsak, aile ekonomisine ciddi katkı sunmuş oluruz. Bizim en öncelikli hedefimiz, Derince ilçe sınırları içerisinde yaşayan tüm işsizleri, iş-güç sahibi yapmak olacak” dedi.

 

KİMİNE İŞ KİMİNE GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ

Gökçe konuşmasına şöyle devam etti: "Derince ilçesinin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin bir belediye tarafından nasıl çözüleceğini göstereceğiz. Kuracağımız birim, genç girişimcilerin iş yeri açmasını, işsiz gençlerimizin iş sahibi olmasını sağlayacağız. Gerek ilçemiz sınırlarında, gerekse ilimiz genelindeki iş alanlarını kullanarak bu sorunu temelden çözeceğiz.

 

İŞ VE İŞÇİ BİRİMİ

Oluşturacağımız komisyon en az 2 yıldır Derince’de ikamet eden işsiz gençleri ve iş bulamayan vatandaşları tespit edecek. Yaş ve mesleklerine göre ayırarak bir havuz oluşturacak. Ailenin ekonomik durumu, ailenin nüfusu ve öncelikleri doğrultusunda uygun işlere yerleştirilecek. Belediyemiz bünyesinde sırf bu konuyla alakalı bir birim kurulacak. Vasıfsız personel bu birim sayesinde iş bulacak, ilk defa iş kuracak olan girişimciler ise bu büro tarafından desteklenecek.

 

BİR YIL İÇERİSİNDE

Belediye meclis üyeleri, sanayiciler ve girişimci ile birlikte, belediye imkanları da kullanılarak 1 yıl içerisinde Derince’de işsiz genç kalmayacak. Belediye bünyesinde tarım ve hayvancılığa verilecek destekle de, yeni iş sahaları açılmış olacak. Sanayi açısından kırsal olan ilçemiz, kendi üretim tesisleriyle desteklenecek."

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99