Büyükakın’dan Alikahyalıları Coşturan müjdeler

Alikahya’da vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “sizlere müjdelerle geldim” diyerek mahalleliye müjdeleri sıraladı

Mahallesi’nin merkezinde düzenlenen mitinge AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr.Tahir Büyükakın, Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeliği adayları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Seçimlere sayılı günler kala Alikahya’da gerçekleşen dev mitingte vatandaşlara müjdeler veren Büyükakın, “Alikahya çöpten çok çekti. Allah’ın izni ile 1 Nisan’dan itibaren mümkün olan en hızı şekilde çöp depolama alanından sizleri kurtarmak için kolları sıvayacağız” dedi.

 

ERDOĞAN’IN YOL ARKADAŞLARIYIZ
Mitingin ilk değerlendirmesini yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Size seslendiğim bu kürsü aslında Adnan Menderes’in, Necmettin Erbakan’ın ve Alpaslan Türkeş’in kürsüsüdür. Bugün bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Alikahyalılar 31 Mart akşamının baş aktörleri olacak. Biz biliyoruz ki Alikahya tek vatan diyenlerin yanındadır. Bu sebeple Sibel Ablamız ve Tahir Hocamız Cumhur İttifakı’nın ayakta kalması adına çok önemli aktörlerdir. Biz son seçmene ulaşıncaya kadar ter dökmeye söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞACAĞIZ VE KALKINACAĞIZ
Güney’in ardından konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Güney’i ardından kürsüye çıkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan konuşmasında, “Değerli komşularım. Alikahya her zaman olduğu gibi ülkesi milleti ve bayrağı için karar verme aşamasındadır. Kararı saydığım değerlerdir. Karşı taraf da devletimize milletimize göz dikenlerdir. 10 yıldır sizlerle güzel günler ve dolu dolu 10 yıl yaşadık. Biz bu görevi beklentisiz hizmet etmek için yaptık. Onun için 10 yılı doldururken dedik ki yeter. Belki de Türkiye’de nadir görülecek bir şekilde tekrar aday olmayacağımı açıkladım. Hakkınız helal edin” diye konuştu.

HARİKA GÖRÜNÜYORSUN ALİKAHYA
“Bu akşam muhteşemsin, harika görünüyorsun Alikahya. Sizin bu güzelliğiniz gücümüze güç, heyecanımıza heyecan kattı” diyerek sözlerine başlayan Cumhur İttifakı AK Partiİzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, “Her birinizden Allah razı olsun. 31 Mart’a çok az bir süremiz kaldı. Seçimlerimizin başta Alikahya olmak üzere İzmit’imize, Kocaeli’mize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan dilerim. Bundan sonra da çok çalışarak ilimizi ve Türkiye’mizi kalkındıracağız. Alikahya her zaman bizimle beraber oldu. Her bir hemşehrime huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bizler, ilk defa seçimlere bir ittifak ile giriyoruz. Bu ittifak yüreğinde vatan ve millet sevdası olanın ittifakıdır. Bu ittifak vatandaşların 15 Temmuz’da kendisinin kurduğu bir ittifaktır. Sadece seçimden seçime bir araya gelenlerin ittifakı değildir. Merkezimizde insan olacak. Her bir insanımıza dokunacağız” dedi.

 

SİZLERE MÜJDELERLE GELDİM
“Sizlere bazı müjdelerle geldim” diyerek sözlerine başlayanCumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ise “1 Nisan’da belediye başkanı olursak, EDOK komutanlığının olduğu yerde yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanda Millet Bahçesi yapacağız. Böylece hem adliyenin getirmiş olduğu ticari canlılıktan hem Millet Bahçesi’nden milletimiz yararlanacak. İkinci müjdem, hem millet bahçesinden hem de stadyuma ulaşabilmek için tramvay hattını en hızlı bir şekilde buraya getiriyoruz. Üçüncü önceliğimiz gençlerimize burada kullanabilecekleri merkez olacak, hanımlarımızın kullanabileceği merkez olacak, çocuklarımızın kullanabileceği, çok amaçlı bir kültür ve spor merkezi kuracağız. Dördüncü müjdemiz, Stadyum yapılırken size bir stat sözü verilmişti, bu söz yerde kalmayacak, gençlerimizin spor yapacağı bir stadyumu en kısa zamanda hediye edeceğiz. Beşinci müjdemiz, Alikahya çöpten çok çekti, Allah’ın izniyle 1 Nisan’dan itibaren mümkün olan en hızlı bir şekilde çöp depolama alanından sizi kurtarmak için kolları sıvayacağız ve gerekenleri yapacağız. Ben 1 Nisan sabahına kadar, bize destek olmanızı istiyorum” dedi.

 

YENİ BİR AŞK HİKAYESİ YAZILIYOR
Başkan Adayı Tahir Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkarak kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Gerçekten bu akşam burada yeni bir aşk hikayesi yazılıyor. İnşallah Pazar günü sandıklara giderek büyükşehirde Tahir Büyükakın’a, İzmit’te ise Sibel Gönül Hanımefendi’ye destek olacaksınız. Adaylarımıza en büyük destek Alikahya’dan gelecek. Biz hazır olalım ki Cumhurbaşkanı’mız daha güçlü bir şekilde dünya 5’ten büyüktür demeye devam etsin” dedi.

 

ALİKAHYA KARARINI VERMİŞ
“Burada, bu akşam ki varlığınız bir anlam ifade ediyor. Alikahya kararını vermiş. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Büyük bir gösteri ile belediye başkanlıklarını kutlayacaksınız. Ancak kalan günler canla başla çalışarak, herkese gerçekleri anlatacağız. Bir oy bir oydur. Sandıklardan açık ara AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı birinci çıkaracağız. Bu seçim niçin önemli? Türkiye 24 Haziran’da yeni bir yönetime geçti. Recep Tayyip Erdoğan’ı bu ülke başkan seçti. Şimdi bu seçim bu iradenin devam etmesi açısından önemli bir seçim olacaktır. İkincisi Türkiye’nin etrafındaki coğrafya ateş topuna dönmüş durumda” ifadelerini kullandı.

 

BENZEMEZLER İTTİFAKI
Açıklamalarına devam eden Kurtulmuş, “Çok diyorlar milletin siyasi bağlılığı midesi ile alakalıdır. Bu millet midesiyle değil gönlüyle AK Parti’ye bağlıdır. Haydi Kocaeli, haydi İzmit, haydi Alikahya bu cevabı vermeye hazır mısınız? Karşımızda da bir ittifak var. Kocaeli’nin bazı ilçelerinde mesela Dilovası’nda ve Başiskele’de ittifak var. İttifak ettikleri alan belli. Bizim dışımızda da 4 parti var ve bu partinin seçmenlerine asla laf etmiyoruz. Şimdi birisi bana söylerse mikrofonu bırakıp gideceğiz. Bunların tek bir ortak cümlesi var mı? Saadet Partisi’nin CHP ile HDP ile ortak noktası var mı? Tek bir ortak noktaları Recep Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderlerse gitsin. Liderlerimiz bu ittifaklara isimler verdi. Ben de bir isim vermek istiyorum. Bu ittifakın adı Benzemezler İttifakı, Biri Anya’ya diğeri Konya’ya gidiyor” diye konuştu.

 

KOCAELİ’YE ÇAĞ ATLATACAKLAR
Kurtulmuş son olarak, “Biz ayan beyan göğsümüzü açıyoruz. İttifak yapıyoruz, ortak noktalarımız da var. Belediye işi gönül işi. O da Sibel Gönül’ün işi. Sibel Hanım partimizin her kademesinde görev yapmış bir arkadaşımız. Cumhurbaşkanımızın teklifi ile adaylığı kabul etmiş bir hanımefendidir. Sibel Hanım’ın sizlere emanet. Tahir Büyükakın’ı anlatmama gerek yok. İzmit’i, Kocaeli’yi iyi biliyor. İlgisi var, birikimi var. Kocaeli’ye çağ atlatacaklar. O da sizlere emanet” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99