KOCAELİ İNSAN KAYNAKLARI İSTİHDAM KARİYER GÜNLERİ

Bilindiği üzere işsizlik, Ülkemizin en öncelikli sorunudur.

İŞSİZLİKLE mücadele edebilmek için Milli Seferberliğin ekonomik ayağı olarak, 14 Aralık 2017’de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliğinin üçüncü fazı kapsamında“BURASI KOCAELİ BURADA İŞ VAR!” başlığıyla Kocaeli Valiliğimiz koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında ilimizde bir kez daha bölgemizdeki en büyük insan kaynakları istihdam fuarını düzenlemekteyiz.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un Teşrifleri ile Açılışını Gerçekleştireceğimiz “ Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri” ne Katılımınızdan onur duyarız.

 

Bu fuarla, İşverenlerin işgücü ihtiyaçları, iş arayanların ise iş ihtiyaçları karşılanabilecek, ayrıca üniversite öğrencilerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarılacak, çalışma hayatına hazırlanmaları sağlanabilecek, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi edinebilecekleri bir ortam hazırlanarak, onlara rehberlik edilecek, staj, gönüllü çalışma, kısa süreli çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirme yapılabilecektir.

 

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra Ülkemizdeki üniversite mezunlarının ve mesleki eğitim almış nitelikli işgücünün de fuara katılımıyla endüstri kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün karşılanması da hedeflenmektedir. Yine bu fuar ile firmaların ve İnsan Kaynakları yöneticilerin kaynaşması sağlayarak, firmalar arası işbirliğine katkı sağlanması, bölgemizdeki kuruluşların kısa ve orta vadede verimli nitelikli işgücü kayağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlamasına yardımcı olarak üniversite ve sanayi işbirliğinin gelişmesi amaçlanmaktadır.

 

Fuarımız 4 Nisan 2019 tarihinde saat 11.00 da iş aramak, iş başvurusunda bulunmak ve staj başvurusu için kısacası işsizliğe çare olmak için; vatandaşlarımıza ve özellikle nitelikli öğrencilerimize protokol açılışıyla beraber kapılarını açacaktır. Fuar etkinliğimiz 3 gün sürecek olup 6 Nisan 2019 saat 20:00 da son bulacaktır.

 

Fuar süresince vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz iş başvurusunda bulunabilecekleri gibi üç gün boyunca çeşitli etkinlik ve söyleşilerden de ücretsiz yararlanabileceklerdir.

 

Bu sene 4-5-6 Nisan 2019 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirdiğimizKOCAELİ İNSAN KAYNAKLARI İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ (KOİF’19) fuarımızda; 200 stant açılacak olup toplamda 160 dan fazla Kurum ve Kuruluş katılım sağlayacaktır.

Fuarımız 10:00 da ziyaretçilere kapılarını ücretsiz bir şekilde akşam 20:00 a kadar açık tutacaktır. İlimiz de ve bölgemizdeki tüm vatandaşlarımızı, üniversite de öğrenim gören öğrencilerimizi, lise son sınıf öğrencilerimizi, iş arayan ve daha iyi şartlarda iş arayan tüm vatandaşlarımızı 4-5-6 Nisan 2019 tarihlerinde KOCAELİ İNSAN KAYNAKLARI İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ (KOİF’19) fuarımıza davet ediyoruz.

 

PROGRAM

4Nisan 2018 – Perşembe

11:00 – Açılış Programı

14:00 – 15:00 –Gonca Berktay KARAALP ( İş Hayatında Yetkinliklerinle Ön Plana Çık )

Eğitmen / Yazar / Profesyonel Koç

15:00 – 16:00 – Tuğba Karagöz SEVER ( Profesyonellik, Kişisel Kalite ve İmaj )

            Koç / Eğitmen / Danışman

5 Nisan 2018 – Cuma

10:00 – Fuar Alanının Açılışı

14:00 – 15:00 – Tijen KARAKAŞ

TRT Haber Spikeri – Beden Dili ve Diksiyon

15:00 – 16:00 – Erdoğan ARIKAN

         TRT Spor Spikeri- Topluluk Önünde Konuşma ve Hitabet Sanatı

16:00 – 17:00 – Mustafa AÇIKGÖZ

            Girişimci / Yazar - Girişimcilik

6 Nisan 2018 – Cumartesi

10 : 00  – Fuar Alanının Açılışı

20 : 00 - Kapanış

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99