Baki, “Bu Bir Genel Seçim Değil Yerel Seçim”

Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, Karamürsel Belediye Başkan Adayı Atilla Hatipoğlu,Meclis üye adayları Seher Keskin, Seniha Kanat ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Seçim çalışmalarına devam eden Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki,Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette “Bu bir genel seçim değil yerel seçim. Yarın kapısını çalacağınız bir belediye başkanı seçeceksiniz. Bu kişinin özgeçmişine bir bakın. Kentin hakkını savunacak cesareti ve azmi var mı bu soruyu sormak lazım. Hiçbir başarısı olmadığı halde Siyasi atamalar ile Özgeçmişi doldurulmuş birini mi seçeceksiniz, yoksa adaylığı bir reklam malzemesi olarak kullanan birini mi seçeceksiniz? Yoksa hayatı boyunca toplumsal projeler yapmış ödüllü birini mi seçeceksiniz? Herkes kendi kararını iyi düşünerek vermelidir.   

 

“KENTİMİZDE SAADET ZİNCİRİ KURDULAR”

15 yıldır bu kenti yöneten AKP, Kentimizde saadet zinciri kurdu. Yandaşlarını zengin etmekten başka yaptıkları iş yok. Seka Parka gidin tesislerin sahipleri kim, belediyeye en çok iş yapan müteahhit, matbaacı, gazeteci, ajans kim bir araştırın. Yeni adayları da 10 yıl en üst düzeyde görev yapmış bu sistemin bir parçası zaten, farklı bir şey beklemiyorum, sadece yeni zenginler ortaya çıkacak ve yine halkımızı yoksullaşacak.” dedi.

 

“EVSEL ATIK YAKMA FABRİKASINI KURACAKLAR”

Demokrat Parti’ye uygulanan baskıya rağmen her gün sokakta seçim çalışmalarına devam eden DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, eğer AKP adayı seçilirse maalesef Evsel atık yakma fabrikasını kuracaklar. Bu yatırım asla kentin ihtiyacı değil. Maalesef Ankara’dan yönetilen bir Kocaeli var. Oradan bu proje gönderildi hatta yapacak kişi de belli. AKP adayının bunu engelleme gibi bir şansı yok, cesareti de yok. 350 milyon Euro verip üzerine de 20bin ağaç kesip insanımızı zehirleyecekler. Bu kentte doğmuş bu kentte yaşayan her vatandaşımızın bu projeye karşı çıkması lazım. Seçildiğim takdirde bu projeyi iptal edeceğim.

 

“DAHA GENİŞ BİR MEKAN İSTİYORUZ”

Yönetim olarak Atatürk’ün çizgisinden vazgeçmeden tüm adaylara eşit mesafede olduklarını söyleyen ÇYDD Başkanı Meral Dönmez, “Dernek olarak faaliyetlerini sürdürebilecekleri daha geniş bir mekana ihtiyaçları olduğunu” ifade etti.

 

KARAMÜRSEL BİR ÜRETİM MERKEZİ VE TURİZM CENNETİ OLACAK”

DP Karamürsel adayı Atilla HATİPOĞLU, tarım ve hayvancılık çiftlikleri kuracaklarını ifade etti. Hatipoğlu, “Karamürsel’de hem köylümüz hem de şirketlerimiz tarafından üretilen pek çok gıda ürünü var. Ancak marketler bunların yerine İstanbul firmalarının ürünlerini raflara koyuyor. Bu yüzden marketlerin Karamürsel de üretilen ürünleri raflarına koyması ve satması için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi. 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99