Kobis, Kandıra’da Hizmete Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kandıra Belediyesi öncülüğünde ilçede hayata geçen KOBİS (Bisikletli Ulaşım Sistemi) Projesi büyük ilgi görüyor.12 ilçede kullanılan ve kullanıldığı ilk günden bu yana vatandaşların büyük ilgi gösterdiği KOBİS, Kandıra’da vatandaşların hizmetine sunuldu.

KOBİS’in çevreci bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çeken  Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, bisiklet hem sağlık hem de önemli bir ulaşım aracı.  Vatandaşlarımızın bisiklet kullanarak ulaşım ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bisiklet ile ulaşım hem tasarruflu hem de sağlık açısından önemli. KOBİS istasyonlarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

 

Bisiklet yolu projesini hayata geçirdikten sonra KOBİS’i vatandaşlara ulaştıran Başkan Köken, ilçemizde güvenli bir şekilde bisiklet kullanılacak alanlarımız mevcut. Öğrencilerimiz, gençlerimiz ve her yaştan vatandaşımızın bu hizmetten yararlanmasını istiyoruz. Onların sağlıklı bir yaşam sürmesi için çalıştık diyerek sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekti.

 

“12 ilçede 70 Kobis İstasyonu”


“KOBİS” projesini Kocaeli geneline yaygınlaştırmak adına 3. etap çalışmaları 2018 yılında başlandı. 3. etap’la birlikte 2019 yılı itibariyle 12 ilçede 35 Adet yeni Akıllı Bisiklet İstasyonu, 420 Adet Akıllı Park Ünitesi ve 262 Adet Akıllı Bisiklet eklendi. Yeni yapılan istasyonlarla KOBİS toplamda 70 adet akıllı bisiklet istasyonu, 864 adet akıllı park ünitesi ve 498 akıllı bisiklet ile hizmet vermeye başladı.

NASIL ALINIYOR?

Sistem, üye kartı, Kentkart ve kredi kartı olmak üzere 3 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini Kentkart ile kullanmak isteyen bisiklet severler; kiralama ‘kioskundan ‘bisiklet kirala’ butonunu tıklayarak kiosk üzerindeki adımları tamamlaması, sonra sistemin verdiği 4 haneli şifreyi kullanarak bisiklet kiralayabilmektedirler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99