Serhat Duyar: Sibel Hanımın Kazanması Gerek

Büyük Birlik Partisi Eski İl Başkanı Serhat Duyar gazetemizi ziyaret ederek kent gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi eski il başkanı Serhat Duyar ofisimizi ziyaret ederek gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Duyar açıklamalarında “Ben Fatma Hanım’ın da seçimlerden sonra İzmit’e katkı sağlayacağını düşünüyorum. Zaten kendisi milletvekili. Seçimlerden sonrada İzmit Belediye Başkanlığını kaybetmesi halinde İzmit’e küsecek mi? Kocaeli’ye küsecek mi? Yine İzmit’e hizmet edecek. Yani Sibel Hanım Belediye Başkan olarak Fatma Hanım’da milletvekili olarak hizmet etme şansı yok mu? Bence var. Çok güzel olur” dedi.

 

Bu Seçimde Serhat Duyar Ne Yapıyor?

Geçmiş dönemde biliyorsunuz 2012 yılında il başkanlığı ile başlayan siyasi bir dönemimiz oldu. Bu süre zarfında 2012 Eylül’de Büyük Birik Partisi il başkanlığı, MKYK üyeliği, Genel merkez teşkilat başkan yardımcılığı ve genel başkan danışmanlığı noktasında görev aldım. Taki reformumda yaşanılan sıkıntılardan dolayısıyla tekrar il başkanı olmamız istendi. Bu geçen süre zarfında da 2014 yerel seçimlerine il başkanı olarak, 7 Haziran seçimlerinde Saadet Partisiyle ve Büyük Birlik Partisi’nin ittifakla 2. Sırada milletvekili adayı olarak, 1 Kasım seçimlerinde Büyük Birlik Partisi milletvekili adayı olarak yer aldım.Bu yakın dönemde 2012 yılında beri yaşanan bütün seçimlerde aktif sahada yer aldım. Bugün aktif sahada değiliz. Sizin de malumunuz Eylül ayında partideki arkadaşlarla yaptığımız istişare sonrasında görevimizi bıraktık.

 

“YAKIN DÖNEMDEKİ BÜTÜN SEÇİMLERDE SAHADAAKTİF YER ALDIM”

Şu anda iş anlamında çarşıdaki iş ofisinde işlerimize güçlerimize bakıyoruz. Gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bunun haricinde de nasıl 12 Nisan referandumunda Cumhur ittifakının yeni kapı ruhuyla başlayan ‘Evet’ çalışmalarının içinde yer alıp, 24 Haziran seçimlerinde de en fazla Cumhur ittifakının oy alması için katkı sağladıysak bugünde Cumhur ittifakının en fazla oy alması için katkı sağlamaya gayret gösteriyorum. Davet gelen programlara katılıyorum. Bunun haricinde ’deçevremizdekilerle ilgili de bir program söz konusu olduğunda bununla alakalı buluşturmuş oluyoruz.

 

HDP, İZMİT’TE NEDEN ADAY ÇIKARMADI?”

Benim aklımda bir soru var. PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP,İzmit’te neden aday çıkarmadı.Bu sorunun cevabı bence İzmit kamuoyu, Kocaeli Kamuoyu bulmalıdır. Diğer taraftan bakarsak HDP’nin eş il başkanı ’31 Mart seçimlerindeki stratejimiz Cumhur İttifakı’nın kaybetmesi olmuştur. Ve biz Cumhur ittifakının kaybetmesi üzerine planlarımızı yapıyoruz’ gibi veya bunu destekleyen açıklamaları oldu. Bizim ne yapmamız lazım. Cumhur ittifakının en fazla oy alacağı ve Cumhur ittifakının en fazla katkı sağlayacağımız çalışmalarıniçerisinde yer almamız lazım. Bende hasbel kader bu noktada gerek İzmit’te gerek ilçelerde Cumhur ittifakına en fazla katkı sağlayacak çalışmaların içerisinde yer almaya gayret gösteriyorum.

 

“NEZAKET ÖNEMLİ”

Seçimlerde ne olursa olsun nezaketin korunması gerekecek. Çünkü seçimler eni sonu bitecek. Kutuplaşmanın olmadığı, ayrışmanın olmadığı bir süreci şu ana kadar atlattık. Şu ana kadar bu nezaket dil korundu. Bazı kesimler tarafından aşılsa da bu durum çok karşılaşılmadı. İnşallah 31 Mart seçimlerin de hemde 31 Mart sonrasında bu olgunluğu inşallah görmüş oluruz. Toplumun ayrışmaya, toplumun kutuplaşmaya ihtiyacı yok. Toplumun birleşmeye ihtiyacı var bu dönemde. Tabiki farklı fikirler, düşünceler olacak buda milletimizin zenginliğidir.

 

İzmit için seçim tahminiz varmı?

İzmit’te Sibel Hanım kazanacaktır. Kazanması da gerekmektedir. Çünkü ben Yenidoğan mahallesinde doğdum.Orada büyüdüm.  Bu noktada İzmit artık ufak dokunuşlarla mesafe alma şansı yok. Yani artık İzmit’te bu seçimler bittikten sonra Büyükşehir’iyle, İzmit belediye başkanıyla, bakanıyla beraber artık İzmit’te neler yapılabilir hep beraber karar alınması lazım. Çünkü sadece İzmit belediye başkanının gayretiyetmez. Diğer siyasileride katmamız lazım. Bu kısa sürede olacak bir iş değil. Bugünden bir plan yapılarak 3 dönem sonra 15 yıl çehresini değiştirebilirsiniz. Şirintepe’den başlayarak Ali Kahya’ya kadar denizden baktığınız yerde İzmit adeta gecekondu kenti gibi gözüyor. Bunu hep beraber değiştirmemiz

lazım.

 

“HEM SİBEL HEM FATMA HANIM”

Ben Fatma Hanım’ın da seçimlerden sonra İzmit’e katkı sağlayacağını düşünüyorum. Zaten kendisimilletvekili. Seçimlerden sonrada İzmit belediye başkanlığını kaybetmesi halinde İzmit’e küsecek mi?Kocaeli’yle küsecek mi? Yine İzmit’e hizmet edecek. Yani Sibel Hanım Belediye Başkan olarak Fatma Hanım da milletvekili olarak hizmet etme şansı yok mu? Bence var. Çok güzel olur. Yani burada bu kente hizmet etmekse bu şekilde hem Sibel Hanım hem de Fatma Hanım katkı sağlayabilir. Bu sayede İzmit kazanır.

 

“KOLTUĞA OTURDUKTAN SONRA DEĞİŞMESİNLER”

Şu anda siyasetçilerin hepsi toplum ile iç içe bir şekilde yaşıyor. Sorularına cevap veriyor, onların görüşlerini dinliyorlar. Kim kazanırsa kazansın bu durumu seçimden sonra sürdürmezse vatandaş bunun cevabını çok net verir. Çünkü şu anda çok olumlu mesajlar veriliyor. Adayların hepsi vatandaşı dinliyor. Koltuğa oturduktan sonra kim bu durumu aynı sürdürmezse halk bunun cezasını verir.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99