SAMET ŞENGÖZ: YENİ PROJEMİZ GENÇ STK BİRLİĞİ KURMAK

Samet Şengöz:Önümüzdeki süreçte “Genç STK Birliği” oluşturmayı düşünüyoruz. Altında 30 tane genç STK olacak. Görev yapacak, bizim ile birlikte hareket edecek arkadaşlarla böyle birlik oluşturmak istiyoruz

İzmit’te yaptığı sosyal çalışmalar ile tanınan Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ve yönetimi gazetemizi ziyarette bulundu. Genel yayın yönetmeniz ve ekibimizle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Şengöz yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şengöz bu kentte her zaman aktif bir şekilde hizmet ettiğini bugüne kadar 466’dan fazla program ve etkinlik düzenlediğini ve şimdi de “Genç STK Birliği” oluşturmak istediğini belirtti.

 

YENİ PROJE:GENÇ STK’LAR BİRLİĞİ

Şengöz açıklamalarında “Biz biliyorsunuz ki 15 Ekim 2017 yılında kuruluşumuzu ilan ettik. Bu yola çıkarken kalbi İzmit için atan, kimliğinde ne yazarsa yazsın, İzmit çorbasına bir şeyler katabilecek, kalbi İzmit için atan arkadaşlarla yola çıktık. Yaptığımız çalışmaları önceki röportajımızda kent kamuoyuna duyurmuştuk. Şimdi ise önümüzdeki süreçte “Genç STK Birliği” oluşturmayı düşünüyoruz. Altında 30 tane genç STK olacak.Görev yapacak, bizim ile birlikte hareket edecek arkadaşlarla böyle birlik oluşturmak istiyoruz. Başkanı biz oluruz veya bir başka biri önemli değil. Önemli olan bir programa başladığımızda 300 kişi 500 kişi toplayabilelim. Düzenli bir şekilde ilçemiz hakkında neler yapabiliriz bunları istişare edeceğimiz bir toplantıda buluşalım istiyoruz.

 

1300 YAVRUMUZU GİYDİRDİK

Genç İzmitliler platformu kurulduğundan beri ne yapıyor derseniz? Kurulduğu günden itibaren 3200 aileye erzak yardımı yapıyor.1300 yavrumuzu giydirdik. Bunlar röportajımızda da söylediğimiz gibi LC Waikiki ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu, Allah onlardan razı olsun. Kış aylarında yakacak yardımı yaptık.  Öğrenci kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk.

 

YAPTIĞIMIZ PROGRAM, ETKİNLİK 466’YI GEÇTİ

Bunun yanında arkadaşlarımız doğuda bir köy okulumuza kitap kampanyası başlattı. Hala da gönderiyorlar. Geçtiğimiz günlerde “Eniştenin Suçu Ne Adlı” Bursa’dan gelen bir ekiple tiyatro gösterisi yaptık. Artık birazda sosyal anlamda kentte söz sahibi olmak istiyoruz.Arkadaşların hepsi sanki bu işin, tiyatronun içinde yıllardır varmış gibi hareket edip işlerini profesyonel bir şekilde yaptılar. Bu anlamda yaptığımız tiyatrolarda da çok güzel performans sergilediler. İleriki dönemde de Genç İzmitliler Korosu kurmayı düşünüyoruz. Ayrıca kurulduğumuzdan beri yaptığımız program,etkinliktoplam 466’yı geçti. Bu haftayı katmazsak.

 

KAHVALTILAR DÜZENLİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde de de kardeş STK’lar Akmeşeliler Derneği, diğeri Paşa Şehir Derneği ile birlikte 300 kardeşimizle birlikte bir kahvaltı hazırladık. Önümüzki Pazar günüde 500 kişilik yine bir kahvaltımız olacak.Bunlar da yine 300 öğrencimiz kalan 200 kişide tiyatro grupları var, engelli grupları var, bunlarla birlikte hareket edeceğiz.

 

BELKİ İLERİKİ DÖNEMLERDEMİLLETVEKİLİ BİR ARKADAŞIMIZ ÇIKACAK

Genç İzmitliler platformu bir okuldur. Burada yeni dönemde kent siyasetine yetişecek arkadaşlarda çıkabilir. Muhtar adayı arkadaşlarımız da var. Önümüzdeki dönemlerde belki milletvekili bir arkadaşımız çıkacak. Burası beyazlar ile renklilerin aynı anda yıkandığı bir çamaşır makinesi. Ben değil biz diyen birlikte hareket eden bir yapıyız. Bu yapı inşallah daha güçlenerek yola devam edecek. Amacımız şimdi Genç STK Birliği oluşturmak. Kentte bizde varız demek. Kent yöneticileriyle kent idarecileriyle ilişkiler kurup projeler sunmak” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99