Başkan Ünal Köken, Havva Yıldız Yolcu Gençlik Merkezinin Açılışını Yaptı

Kandıra’da Bir Çok Başarılı Projeye İmza Atan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Yapımı Tamamlanan Kandıra Havva Yıldız Yolcu Gençlik Merkezini Açılışını Yaptı

İlçeye kazandırılan gençlik merkezinin açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve  eşi Elif Köken, Konya Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, meclis üyeleri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci Katıldı.

Konya Selçuklu Belediyesi ve Kandıra Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında başlatılan çalışmaların ardından tamamlanan Havva Yıldız Yolcu Gençlik Merkezi hizmete sunuldu.

Eğitim öğretimdestek çalışmalarına önem veren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Akdurak mahallesinde yapımını tamamladıkları Havva Yolcu Gençlik Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Yoğun geçen açılış programında konuşan Başkan Köken, en büyük yatırım gençlere yapılan yatırımdır. Liseli gençlerimizin akademi eğitimlerine katkı sağlayacak olan gençlik merkezimiz  Kandıra’mıza hayırlı uğurlu olsun dedi.

Atölye faaliyetleri ile sosyal faaliyetlerin de olacağı Akademi Lisenin hizmete girmesi için yoğun çaba harcandığını vurgulayan Başkan Ünal Köken, gençlerimizin geleceğini düşünüyoruz, onların en iyi eğitimleri almaları için çalıştık. Akademi Lise ile gençlerin vakitlerini faydalı aktivitelerle geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. “Böylece gençlerin  hem eğitim yönünden hem de sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunaklarını belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise sözlerine , gençlik merkezine adı verilen Havva Yıldız Yolcu’ya Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Cumhurbaşkanımızın yolunda, gençlerimizi ihmal etmiyoruz diyen Başkan Karaosmanoğlu, gençlik bizim istikbalimiz ve yarınlarımız onlara emanet dedi.

Havva Yıldız Yolcu Gençlik Merkezinde Akademi Lisede okula destek, mezun bilgi destek, rehberlik hizmetleri, değerler eğitimi, kültürel etkinlikler, spor faaliyetleri, sanat atölyeleri ve yazarlık okulu , okuma grupları konularında eğitim destekleri yapılacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99