Sayılara Pek Takmayalım

Aydın Ünlü”7 yıllık il başkanlığı yaptım ben. Oradaki mitingin sayıdan ziyade oradaki çoşku önemli. Mitinge gösterilen öneme bakılmalı. Miting amacına ulaşmıştır. Oradaki çoşku lidere sahiplenmesi ile alakalıdır. Sayılara pek takmayalım” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü İl binasında basın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginin ardından açıklamalarda bulundu.Ünlü açıklamasında “Zillet ittifakının bireylerinin özellikle mitinge ait MHP ile ilgili söylemleri hiçbir arkadaşım katılmamaktadır. Bütün arkadaşlarım Cumhurbaşkanı protokolünü delip oraya gidebiliyorsa bu ülkücülere verilen bir değerdir. Onlar MHP üzerinde prim yapmaya devam etmesinler. Yarın onlarınki de olacak. Göreceğiz onların programına kaç kişi geliyor” sözlerini vurguladı.

 

ÇALIŞMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Aydın Ünlü açıklamasında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kocaeli mitinginden dolayı toplantımız bugüne aldık. Türk milletinin nevruzunu, barış ve kardeşliğin mevsimi ve birlik beraberlik, kardeşlik simgesi olan nevruzu kutluyorum. Yine seçimin son günlerinde ciddi bir şekilde sahada olamaya devam ediyoruz. Ekibimiz Darıca bölgesinde broşür dağıtarak destek isteyecek. Ayrıca Plaj Yolu’nda SKM açılışımız olacak.23 Mart cumartesi Derince bölgesinde sandık müşahitlerinin olduğu kahvaltı programıyla devam edecek. Ayrıca Cumhur ittifakı büyük mitingi 24 Mart’ta gerçekleşecek herkesi programa bekliyorum” diyerek programlarından bahsetti.

 

SAFFET SANCAKLI KARS’TAYDI

Ardından miting ile ilgili konuşan Ünlü “Güzel bir miting oldu. Biz organize bir şekilde mitinge katılım sağladık. Saffet Sancaklı Kars, bölgesindeki seçim programı nedeniyle katılamadı.Ama dava arkadaşlarım, kadın kollarım hepsi mitinge katılım gösterdi.Sayın cumhurbaşkanın seçmen üzerinde etkisi büyük.Kocaeli seçmeni bunu hisseti.Dünkü konuşması ve Kocaeli’nde yapılan diğer programlar Ak parti hükümetinin Kocaeli’ye ne kadar önem verdiğini göstermektedir” dedi.

 

ERYARSOY’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Mitingde protokoldeki oturma sıkıntısından bahseden Ünlü “Daha önce böyle bir programa katılmamıştık.Bizim protokolü bilmediğimiz belli. Öncelikle MHK üyelerine protokole almadılar. Böyle olunca bizde onlar girmezse bizde girmeyiz dedik. Daha sonra Abdullah Başkan devreye girdi ve kriz çözüldü. Bu anlamda il başkanı Eryarsoy’a, diğer yöneticilere teşekkür ediyorum. Gösterdikleri hassasiyetten dolayı. Hakikaten bize bir önem verdiklerinin göstergesi” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜLER SENİN YANINDA, ÜLKÜCÜLER SANA GÜVENİYOR

‘Tayyip Erdoğan ile Görüştünüz mü?’ sorusuna Ünlü “Nasılsınızdediğinde teşekkür ettik. Biz Cumhurbaşkanımıza farklı bir samimiyetle sarıldık. Benim liderime bir insan bu kadar samimiyse bu kadar güveniyorsa bu bir anlamdır.Bu yüzden bende onu iki elimle tutarak selamladım. Bu benim liderimize gösterdiği hassasiyetin göstergesidir. Bu ülkücüler senin yanında, ülkücüler sana güveniyor anlamına geliyor demektir” sözlerini vurguladı.

 

GÖRECEĞİZ ONLARIN PROGRAMINA KAÇ KİŞİ GELİYOR

Ünlü ayrıca “Zillet ittifakının bireylerinin özellikle mitinge ait MHP ile ilgili söylemleri hiçbir arkadaşım katılmamaktadır. Bütün arkadaşlarım Cumhurbaşkanı protokolünü delip oraya gidebiliyorsa bu ülkücülere verilen bir değerdir.Onlar MHP üzerinde prim yapmaya devam etmesinler.Yarın onlarınkide olacak. Göreceğiz onların programına kaç kişi geliyor. Bizde ona göre onların programını kendimizde değerlendirip, eleştireceğiz” dedi.

 

SAYI ÖNEMLİ DEĞİL

Mitingin katılım sayısından da bahseden Ünlü “7 yıllık il başkanlığı yaptım ben.Oradaki mitingin sayıdan ziyade oradaki çoşku önemli.Mitinge gösterilen öneme bakılmalı. Miting amacına ulaşmıştır. Oradaki çoşku lidere sahiplenmesi ile alakalıdır. Sayılara pek takmayalım.3 bin- 5 bin  fark önemli değil. Ben bir siyasetçi olarak söylüyorum oradaki algı 100 bin’lik bir algıydı. Bu miting ne kadar insana tesir etmiş bu önemli, sayı değil” diyerek sözlerine nokta koydu.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99