Gülsemin Akdeniz'den Vali Hüseyin Aksoy'a ziyaret

Ticaret Bakanlığımız tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında Türkiye Genelinde 2700 yarışmacının katıldığı Tüketici ve Tüketim konulu resim yarışmasında Kocaeli 1.si olan Gülsemin Akdeniz, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti

Ziyarette;  Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Derince Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Mevlana Ortaokulu Müdürü Göksel Taş, resim öğretmeni Aslıhan Peker, Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Sultan Kurbanoğlu ve resim yarışmasında Kocaeli birincisi olan Mevlana Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Gülsemin Akdeniz hazır bulundu.

Valimiz Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmasında; “Birinci olmasından dolayı kızımızı tebrik ediyorum. Tüketicilerin bilinçli hale gelmesi ve bu konuda daha duyarlı bir toplum yaratma adına bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Öğrencilerimizin de bu konuda duyarlılık göstermesi ve belirli bir bilince sahip olmaları da bizim için oldukça önemli. Tüketici haklarının bilinmesi ve bir olumsuzluk olduğunda nereye nasıl başvurulacağı konusunda daha duyarlı bir toplum yaratma adına Ticaret Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü bu çalışmada da öğrencilerimizin de duyarlılığını üst noktalara taşıma adına böyle bir yarışma düzenlendi. Bu yarışmadaki derecesinden dolayı öğrencimiz Gülsemin Akdeniz’i kutluyor, Ailesine, öğretmenin ve okul müdürüne teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah toplumsal olarak bu duyarlılığı daha üst noktalara hep birlikte taşımış olacağız.”diyen Sayın Valimiz yarışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından Valimiz Hüseyin Aksoy,Mevlana Ortaokulu Müdürü Göksel Taş ile Tüketici ve Tüketim konulu resim yarışmasında Kocaeli birincisi olan Mevlana Ortaokulu 8. Sınıf öğrenci Gülsemin Akdeniz’e plaket vererek, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99