Antepliler Büyükakın’ı Ağırladı

Kuruluş aşamasında olan Gaziantep İli ve İlçeleri Dayanışma Derneği ilk etkinliğinde Cumhur İttifakı’nın Büyükşehi Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın’ı ağırladı

Yahya Kaptan’da bulunan Zenka’da gerçekleştirilen programa Büyükakın’ın yanısıra Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, İstinaf Hakimi Mehmet Özdemir, Kocaeli Ticaret Odası İkinci Başkanı Hüseyin Gezer, Körfez Ticaret Odası Meclis Üyesi Dilan Atak, Cevahir Petrol’un sahibi Atilla Kurt, Aktif Medikalin Sahibi Ahmet Gezer, Özoğlu Pastaneleri sahibi Mehmet Özoğlu, Aslar Kebap’ın sahibi Mehmet Çakmak, Jumbo Künefe Gölcük  ve  Yalova şube ile Polatay İnşşatın sahibi Eray Özpolat,  Jumbo Künefe İzmit şubesinin sahibi Yunus Keklik, MG Erkek Kuaförü sahibi Müslüm Gündüz, Zenka Yahya Kaptan Şubesinin sahibi Samet Karayılan, Asmaaltı Kebap’ın sahibi Abdülkadir Yapıcı ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

 

“ADAM GİBİ GÖREV YAPMAK ÖNEMLİ”

Programda konuşan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “4 Aydır geziyorum. İşsizim.Vatandaş yapıyor mülakatı bizi işe alırsa işimiz olacak İnşallah. Belediye başkanlığı farklı bir şey. Bizim için Allah rızasını kazanmanın yolu kulun rızasını kazanmaktan geçiyor. Bizim için hangi görevi yapıyorsak adam gibi yapmak önemlidir. Vatandaşımız teveccüh ederse oturur oturmaz meselelerin çözümüne dair yol almaya başlayacağız. Biraz farklı bir anlayışla belediyecilik yapmak gerekiyor”

 

“O İŞ ÖYLE DEĞİL”

“Sen zamanında belediyedeyken yapaydın diyebilirsiniz ama o iş öyle değil” diyen Büyükakın sözlerini, “Bürokrat sadece fikir beyan eder. Başkan uygun görürse o iş yapılır. Burada nasıl çalışacağını sen belirliyorsun. Dünyanın gittiği yere göre hareket etmeniz lazım. Artık dünyada şehirler yarışıyor. Şimdi artık Amsterdam’la Kocaeli yarışacak. Bizim markalarımızı yaratmamız gerekiyor. Markaların katma değeri bir başka. Belediye başkanının şehrin ekonomisine de katkı sağlaması gerekiyor. Başkan bunu mesele edinmeliKocaelispor’un Süper Lig’e çıkması benim meselem be kardeşim. Belediye başkanı olarak görevim değil ama meselem” ifadeleriyle sürdürdü.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99