Özel SEYMEN’de Matematik Günleri

Özel Seymen Eğitim Kurumları öğrencileri, Pi sayısının yaklaşık değeri olan 3.14 sayısından yola çıkılarak 3. ayın 14’ünde kutlanan Dünya Pi Günü’nü bir hafta süren etkinliklerle kutladı.

Seymen Matematik Günleri  9. Sınıf öğrencilerinden İlkin Evrim ve Burak Karataş’ın  Pi’ nin tarihçesi ve kullanım alanlarının anlatıldığı,  Pİ Serüveni adlı sunumları ile başladı.  Ayrıca sunumda yine öğrencilerin hazırladığı sokakta matematik temalı röportaj, Pi’ nin melodisi ve Pi‘ nin kendi ağzından serüveni yer aldı. Sunum sonunda gerçekleşen Pi Kelime Türetme ve hafıza yarışmasını Ece Nur Yiğit ve Dide Topçu adlı öğrenciler kazandı.

"Maths Hat Compatition" adlı etkinlikte 6 ve 7. sınıf öğrencileri üç boyutlu geometrik şekilleri, yaratıcılıklarını ve el becerilerini kullanarak tasarladıkları şapkaları sergiledi. Finale kalan 15 şapkanın yarıştığı etkinlikte birinci 7. sınıflardan İpek Biçici olurken, ikinci 6. sınıflardan Mert Ali Güler oldu.

6. Sınıflarda Pi müziği eşliğinde yapılan Pi Yolunda Çemberde Etkinliği ile öğrenciler hem yarıştılar hem de Pi sayısı bulunuşunu ispatladılar.

Yarışmaların sonucunda çeşitli akıl oyunlarıyla ödüllendirilen öğrencileri Okul Müdürleri Gülistan Tireli ve Ercan Demir tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99