Araştırmacı Yazar Yaman:“Çocuklarımızla arkadaş olmalıyız”

Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi tarafından düzenlenen seminerler aralıksız olarak devam ediyor. Şube merkezinde gerçekleşen seminer programlarının bu haftaki konuğu Araştırmacı Yazar Vahap Yaman oldu.

 ‘Evde yapılacaklar var!’ başlıklı konuşmasında Yaman, aile bireylerinin yaşadığı sıkıntıya vurgu yaptı. Toplumun aileden oluştuğunu dile getiren Yaman, bireylerin diğer aile fertlerini ihmal ettiğini vurguladığı konuşmasında birbirinden kopuk bir aile yaşantısının ortaya çıktığını belirtti.

 

ÇOCUKLARIMIZ BİZE EMANET

Anne babaların teknoloji konusunda ve özellikle de sosyal medya kullanımında dikkat etmeleri gerektiğine işaret eden Yaman, “Çocuklarımız bize birer emanet. Bu emanetleri en iyi şekilde koruyup kollamamız gerekiyor. Eğer çocuklarımızla gerektiği gibi ilgilenmezsek ileride onlarla birer yabancı gibi aynı çatı altında yaşayacağız. Birbirimizden daha da kopacağız” ifadelerini kullandı.

 

ROL MODEL OLMALIYIZ

Ailede çocukların rol model olarak anne ve babalarını alması gerektiğine dikkat çeken Yaman, “Çocuklarımızın örnek alacağı farklı rol modeller onları bizden uzaklaştıracak ve istemediğimiz yerlere varacaktır. Çocuklarımızla aynı zamanda arkadaş olmalıyız. Eğitimleriyle ilgilendiğimiz gibi sosyal hayatlarıyla da yakından ilgilenmeli onlara vakit ayırmalıyız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99