Başaran: Kocaeli Halkı Bu Yaşam Koşullarını Hak Etmiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, İzmit ve Kartepe’de ziyaretlerde bulundu.

Emek Partisi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, İzmit’te Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği'ni ziyaret etti. Ortaokulu okuduğu Kartepe Derbent’te okul arkadaşlarıyla buluştu, kahvehaneleri ve esnafı dolaştı. 

 

‘DAHA TEMİZ, SAĞLIKLI VE GÜVENLİ KOCAELİ’

Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği'nde konuşan Başaran, “Çevre ve sağlık gibi konularda halka değil, ticarete alan açılıyor. Suyumuzun, çevremizin kirletilmesine karşı çıktığımız için yola koyulduk” dedi. Her şeye rağmen kısıtlı imkânlarla çalışma yürüttüklerini belirten Başaran, “Elbette zor oluyor. Ama en azından sözümüzü söylüyor, nasıl bir belediyecilik anlayışı içinde olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Kocaeli çevre, hava ve su kirliliğinde aldı başını gidiyor. Sanayi çok büyük zarar veriyor bu kente, denetim yok, yaptırım yok. Bizim yönetimimizde insanların daha temiz, güvenli ve sağlıklı bir kentte yaşaması için çalışmalar yapacağız. Kocaeli halkı bu yaşam koşullarını hak etmiyor. Artık Kocaelili vatandaşlar hak ettiği gibi yaşayacak” dedi.

 

‘NEFES ALDIĞIMIZ ALANLARI YAŞATALIM’

Ziyarette konuşan dernek üyelerinden Hüseyin Yüce ise, Kandıra’da tarım ve gıda üzerine açılması düşünülen OSB için konuştu. Nefes alabilecek alanlara ihtiyacın olduğunu söyleyen Yüce, “Kandıra’daOSB açılacakmış, tarım ve gıda üzerine. Ama kimyasal ilaç üretimi yapan fabrikalar var listede, gördüm. Bunun ne Kandıra’ya ne Kocaeli’ye bir faydası olmaz aksine zararı olur. Herkes kendi bölgesine sahip çıkarsa bu ülke iyileşir. İzmit'in en önemli tarım arazileri sanayiye teslim edildi. Kente ait olan diğer alanları da kaybediyoruz. Bütün çevreci insanların birleşmesi gerekiyor. Nefes alabileceğimiz alanları yaşatmak için buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

ORTAOKULU OKUDUĞU DERBENT’TEN DESTEK

Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği ziyaretinin ardından Kartepe’de bulunan Pirelli lastik fabrikası önünde el ilanlarını işçilere ulaştıran Başaran, sonrasında Derbent ve Şirinsulhiye Köyü’nü ziyaret etti. Ortaokul yıllarını Derbent’te okuyan Başaran, buraya tekrar belediye başkan adayı olarak gelince derin duygular yaşadı. Ortaokul arkadaşları ve komşuları ile görüşen ve uzun uzun sohbet eden Başaran, neden belediye başkan adayı olduğunu onlara da anlattı. Olumlu tepkiler ve destek alan Başaran, esnafın elini sıktı, kahvehaneleri dolaştı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99