Topal: Ne Ezilen ne ezen, halkça bir politikayla yola çıkacağız

DSP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı basın toplantısında projelerini anlattı. Topal sözlerinde “Bizim bir anca önce üretime geçmemiz gerekiyor. Ne ezilen ne ezen halkça bir politikayla yola çıkacağız. İnsan sömürgeciliğini bitirmek zorundayız. Bitirmezsek tünelin içinden maalesef çıkamayacağız” ifadelerine yer verdi.

DSP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziya Topal basın mensuplarıyla Çadır Kandıra Sofrası’nda kahvaltıda bir araya gelerek projelerini anlattı. Programa DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu,  DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım, DSP  Kartepe Belediyesi Başkan Adayı Temel Ofluoğlu ve parti mensupları katılım gösterdi. Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen sloganıyla yola çıktığını belirten Topal “Belediyelerimiz öyle bir noktaya yönlenmiştir ki personel maaşı borçla, faizle ödemeye başlamıştır. Böyle devam ederse belediyeler 2 yıl içerisinde hiçbir personelinin parasını ödeyemeyecek. Bu yüzden bizim ilk felsefemiz üretmek” dedi.

 

BELEDİYELER 2 YIL İÇERİSİNDE HİÇBİR PERSONELİNİN PARASINI ÖDEYEMEYECEK

Kocaeli bölgesinde acil yapılması gereken 7 adet iş olduğunu söyleyen Topal “Bunları yaparken bütçemizin de ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Ama ne yazık ki biliyorsunuz ki belediyemiz Türkiye’nin en borçlu ili. Bu o kadar acıdır ki 12 ilçeye 30 tane okul yapılacak parayı biz faiz olarak ödüyoruz. Belediyelerimiz öyle bir noktaya yönlenmiştir ki personel maaşı borçla, faizle ödemeye başlamıştır. Böyle devam ederse belediyeler 2 yıl içerisinde hiçbir personelinin parasını ödeyemeyecek. Bu yüzden bizim ilk felsefemiz üretmek” şeklinde konuştu.

 

HALKÇA BİR POLİTİKAYLA YOLA ÇIKACAĞIZ

Ne üreteceğiz tarım üreteceğiz. Bunu nasıl yapacağız. Biz belediye de kuracağımız şirketlerle köylerde kooperatifler kuracağız. Bu kooperatiflerle tohum üreteceğiz. Biz bugün tohumu dışarıdan alıyoruz. Eğer biz afaki projelerde yazabilirdik. Ama çok basit bir projeyi yaparken bile maliyet hesabı yapıyorsunuz. Bu hesabı bilmeden ben şunu yapacağım demek halkı aldatmak olur. Eğer mevcut yönetimler devam ederse hiçbir belediye personeline para ödemeyecek. Bizim bir anca önce üretime geçmemiz gerekiyor. Ne ezilen ne ezen halkça bir politikayla yola çıkacağız. İnsan sömürgeciliğini bitirmek zorundayız. Bitirmezsek tünelin içinden maalesef çıkamayacağız.

 

TRAFİK SORUNUNA AKILCI ÇÖZÜMLER ÜRETİLECEKTİR

Topal “Tarımsal alanda kalan mahallelerin köy statüsüne kavuşturularak, köylerde üretim kooperatifler kurulacaktır. Tüm ilçeler için ulaşım çalıştayı yapılarak trafik sorununa akılcı çözümler üretilecektir. Bölgenin deprem gerçeğini unutmadan gerekli çalışmalar yapılacaktır.40 Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketler halkın denetimine açılacaktır” dedi.

 

GENÇLERE İŞ OLANAKLARI SAĞLANACAKTIR

Sözlerinin devamında Topal “Öğrencilerin evden okula ve okuldan eve ulaşımları ücretsiz sağlanacaktır. Gençler için doğayı ve hayvanları sevme projesi kapsamında çalışmalar başlatılacak, aktiviteleri desteklenecek, bu anlamda tesisler kurulacaktır. Bölgemizdeki iş imkanlarına göre gençlere eğitimler verilip iş olanakları sağlanacaktır” diye belirtti.

 

ZİYA TOPAL KİMDİR?

1968 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinin Yukarıköy köyünde doğdu. Babası öğretmen annesi ev hanımıdır. İlkokulu köyde, ortaokulu, liseyi Maçka Lisesi'nde, Üniversiteyi Karadeniz Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği bölümünde, iktisat fakültesini Anadolu Üniversitesinde okudu. Vatani görevini Ağrı da Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra Gebze'ye yerleşti, kendi mesleğinde işini kurarak iş hayatına atıldı.18 yıl İnşaat Mühendisleri Gebze Temsilciliği Başkanlığı yaptı. 1998-2002 yılları arasında Demokratik Sol Partide Gebze Belediye Meclis üyeliği görevi yaptı. İki dönem Gebze Trabzonlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Yöneticilik yaptı. Amatör Spor Kulüpleri’nde Yöneticilik ve Başkanlık yaptı. İki dönem Gebze Ticaret Odasında Meclis üyeliği yaptı.Evli,3 çocuk babası. Hobileri arasında arıcılık, saz çalmak, doğa sporları vardır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99