Ulaşımpark işçilerinin maaşı hala gündeme gelmedi

5’inci oturumu gerçekleşen Ulaşımpark çalışanlarına uygulanacak olan toplu iş sözleşmesi toplantısında çalışanların maaşı hala görüşülmedi.

5’inci oturumu  gerçekleşen Ulaşımpark A.Ş. ‘de uygulanacak olan toplu iş sözleşmesi, maaş ve sosyal haklar ile ilgili toplantı YERELSEN binasında, kamu işverenleri sendikası ile Demiryol-İş sendikası arasında gerçekleşti. Yapılan toplantıya YERELSEN adına Genel Sekreter Ali Danış, Genel sekreter yardımcısı Yahya bilgin, Uzman İbrahim Halil Çelik, Ulaşımpark adına insan kaynakları müdürü Kenan Çorlu, Demiryol-iş sendikası adına Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman, Şube sekreteri Muammer güneş, Mevzuat müdürü Ercan Balçın katılım gösterdi. Toplantı esnasında Ulaşımpark çalışanları bina önünde bekleyerek destek oldular.

 

35 MADDE ÜZERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI.

Ulaşımpark Aş. ‘de uygulanacak olan toplu iş sözleşmesi, maaş ve sosyal haklar ile ilgili görüşmeler, üyesi bulunduğu Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) ile Demiryolu-İş sendikası arasında devam ediyor.870 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısı 14.01.2019 tarihinde yapılmıştı.. Yapılan 5’inci toplantıda toplu iş sözleşmesinde işçi sendikası teklif taslağında bulunan 69 maddenin bugün itibariyle 6 maddesi daha kabul edilerek toplam 35 madde üzerinde anlaşma sağlandı. Şuana kadar ise ücret ile ilgili kısım daha görüşülmedi. Kalan 41 madde ve ücret ile ilgili kısımlar işveren sendikası ve Ulaşımpark A.Ş yetkilileri tarafından görüşülüp yeni bir toplantı tarihi belirlendikten sonra kalan maddeler karara bağlanacak.

 

ULAŞIMPARK ÇALIŞANLARI YERELSEN BİNASINDA TOPLANDILAR

Ayrıca toplantı esnasında Ulaşımpark AŞ. çalışanlarıdestek amaçlı YERELSEN binası önünde toplandılar. Herhangi bir olumsuz davranış göstermeden YERELSEN binası önünde bekleyerek toplantının bitmesini ve neticenin ne olduğunu görmek istediler. Bekleme sırasında Ulaşımpark çalışanlarından Haluk Keskin “Şuan toplantı hala devam ediyor. Bu yapılan 5. Toplantı hala parasal konulara gelmediler. Hala net bir neticeye ulaşamadılar. Bu duruma oldukça öfkeliyiz. Ulaşımpark çalışanları olarak bu mücadelenin sonuna kadar arkasında duracağız. Bugün buraya destek için geldik yarın olsun işimiz gücümüz yoksa yine geleceğiz. Bu sorun çözülmeden bu mücadelenin peşini Ulaşımpark ailesi olarak bırakmayacağız” söylemlerinde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Zeki - 07 Mart 2019 16:52
İnşallah iyi olur

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99