Flaş Kocaeli

“Ailenizi tamamlamak için Kocaeli'nde biz varız"

Sağlık alanında 24 yıldır marka olan ve güncel erişebilir kaliteli hizmet sunan İzmit Özel Konak Hastanesi, 2019 yılında ,Türkiye’nin İLK ve TEK Sağlıkta Uluslararası Kalite Akreditasyon Belgesi olan, ‘SAS AKREDİTASYON BELGESİNİ’ almanın haklı gururunu yaşıyor.

İzmit Özel Konak Hastanesi, kalite, iyileştirme ve hasta güvenliği yaklaşımını sağlamak için ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak hizmet verdiğini, hasta güvenliği ve hasta memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile gönüllü olarak girdiği bu süreçte verdiği hizmet kalitesini aldığı SAS Akreditasyon belgesi ile de taçlandırdı. Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) tarafından verilen, Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Belgesi, uluslararası standart gerekliliklerinin ötesinde organizasyonların kaliteli, etkili ve verimliliğini artırmak için optimum düzeyde kaliteli sağlık hizmeti prensibine dayanan uluslararası bir programdır.

 

YENİLENEN TÜP BEBEK KLİNİĞİ

Bu anlamda teknoloji ve alanlarında uzman hekim kadrosuna yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmit Özel Konak Hastanesi 2018 Yılının 3.cü çeyreğinde Tüp Bebek Kliniğini komple yenileyerek dünyanın yeni nesil teknolojisine sahip ekipmanlarını bünyesine katmış ve Tüp bebek birim direktörü görevine Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman doktorlarından Op. Dr. Çağdaş ASLAN ile güçlü kadrosunu genişletmiştir.Op. Dr. Sn. Çağdaş ASLAN deneyimli ekibiyle, çocuk hasreti çeken çiftlere ümit olmuş, bilimsel çalışmaları ışığında bugüne dek binlerce çifte çocuk sahibi olmalarını sağlamıştır.

Özel Konak Hastanesi Yenilenen Tüp Bebek Kliniğinin Basın Lansmanı 5 Mart Salı günü Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı. Op. Dr. Sn. Kazım GÜNDOĞDU ev sahipliğinde HamptonBy Hilton Otelde gerçekleşti. Ayrıca Lansmana Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Sn. Kazım GÜNDOĞDUNUN yanı sıra , Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sevgi GÜNDOĞDU, Yönetim Kurulu Üyesi Uzman Doktor Yüksel AĞCA , Hastane Başhekimi Uzman Doktor Sn. Özlem BİLGİN , İdari Direktör Sn. Özlem KUYRUKLU, Tüp Bebek Birim Direktörü Op. Dr. Sn. Çağdaş ASLAN katıldı.

 

WhatsApp Image 2019-03-05 at 10.30.45

 

Basın Lansmanında ilk olarak söz alanKonak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım GÜNDOĞDU ‘ Sağlık dinamik bir sektördür.Başdöndürücü bir hızda teknoloji gelişmekte ve ilerlemektedir. Bizler güçlü hekim kadromuz, tıbbi ve idari personellerimiz ileteknoloji ve yenilikleri yakalayıp doğru iletişim ile hastalarımıza ulaştırmak temel prensibimiz. Hasta ve çalışan odaklı bir kurum olarak 7/24 halkımızın hizmetindeyiz. Amacımız her kesimden insanın erişebileceği kaliteli sağlık hizmeti sunmak. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede tüp bebek ünitelerine başvurular giderek artmaktadır. Bizde tüp bebek kliniğimizdeki alt yapı imkanları ve yeni ekibimiz ile bunu gönül rahatlığı ile sağlayacağız. Tüm gelişmeleri dünya ile aynı hızda kliniğimize ve hastalarımıza yansıtacağız. Dünyanın en gelişmiş laboratuvarında ne yapılıyorsa Konak IVF merkezinde de onlar yapılıyor. Gündoğdu sözlerine, Türkiye’de özellikle son yıllarda bir çok çiftin tüp bebek yöntemiyle, çocuk sahibi olmaya çalıştığını, bu nedenle de çiftlerin, alanında kendini kanıtlamış uzman hekim ve hastane arayışında olduğuna dikkat çekerek devam etti.

 

“Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık.Konum olarak misafirlerimizin ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği lokasyondayız. Sağlıklı ve doğru iletişim ile misafirlerimiz ile bağımızı güçlendirdik, doğru seçilmiş nitelikli hekim kadromuz, ve personelimizle her zaman çok çalıştık, geniş branş ağımızla hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem BİLGİN iseşunları söyledi:

Bildiğiniz üzere İzmit Özel Konak Hastanesi sağlık sektöründe1995 yılından  bu yana Kocaeli halkına hizmet vermekte ve her geçen gün kabuğuna sığmayarak büyüyen ve sağlık konusundaki yatırımlarına hız kesmeden devam eden bir kuruluştur.

 

Bu anlamda sağlığın temel yapı taşları, sağlık hizmetinde  lokomotif görevi gören hekimlerimizle  gücümüze güç katmakta ve onların sayesinde hastalarımıza şifa dağıtmaktayız.

Kendi alanında birçok ilki gerçekleştirmiş bir hastane olarak, KocaelininSGK  anlaşmalı hastaneleri içerisinde ilk bypass ameliyatının yapıldığı, ilk tüp bebek ünitesini açan hastanesiyiz. 2019 yılında da yine sağlık bakanlığı tarafından akredite olan ilk hastaneyiz.Yine tüp bebek ünitemizde çipli güvenlik sistemleri ve mikroçip yöntemi ile ailelerin bebek sahibi olma şansını artırıyoruz. 128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazımızda sanal anjiyografi  ile hastalarıma girişimsel anjiyografi işlemine alternatif sunuyoruz. Sağlıkta teknoloji hızla ilerlerken bizde ameliyathane tüp bebek ve diğer birçok bölümde yaptığımız renovasyonlar ile teknolojiyi yakalamaya çalışıyoruz.

 Tüp bebek kliniğimizde infertil hastalarımızın muayene ve tetkik hazırlık sürecinden sonra, embriyo transferi, yumurta dondurma işlemleri başta olmak üzere mikroenjeksiyon, preimplantasyon genetik tarama, 24 saat embriyo gözlemi, mikroçip yöntemi gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Uzm.Dr. Sn. BİLGİN , Kocaeli ve çevre illerden gelen binlerce hastaya, en kaliteli ve güncel sağlık hizmetini en kolay ulaşılabilir halde sunmaya çaba gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirterek, yeni başlayan Tüp Bebek Direktörü Op. Dr. Sn. Çağdaş ASLAN’ı tanıttı.

 

OP. DR. ÇAĞDAŞ ASLAN  KİMDİR?

1979 yılında anne ve babamın o tarihlerde görev yaptıkları Kayseri ilinde doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Mersin'de tamamladım ve 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldum. 2004-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi alarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığımı aldım. 2010-2011 yılları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevimi yaptım. 2011-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezinde çalıştım. Bu esnada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ilgili eğitimimi ve sertifikamı aldım. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde tüp bebek uzmanı olarak çalıştım. 2017-2019 yılları arasında bu merkezin tıbbi direktörlüğünü yürüttüm. Ocak 2019'dan beri, kuruluşunda (2015 yılı) aktif görev aldığım, İzmit Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin Sorumlu Hekimi olarak görev yapmaktayım.

 

Mesleğimle alakalı temel ilgi alanlarım: Ağrısız HSG, polikistikover sendromu, endoskopik cerrahi (laparaskopi, histeroskopi, robotik cerrahi), rahim şekil bozuklukları ve düzeltici cerrahileri, yumurta (oosit) dondurma, kanser tedavisi gören hastalarda tüp bebek uygulamaları ve yumurta rezervinin korunmasına yönelik tedaviler, doğal tüp bebek tedavileri, ince endometrium, tekrarlayan gebelik kayıpları, beslenme alışkanlıklarının irdelenmesi ve düzenlenmesidir.

 

 Op.Dr. Çağdaş ASLAN basın toplantısında şunları söyledi;

 2015 yılında Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin ilk kurulumunda, kurucu danışman hekim olarak görev aldım. Hastane yönetimi ile o dönemden beri süre gelen iyi diyaloglarımız neticesinde, Ocak 2019'da, yeniden Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde sorumlu hekim olarak göreve başladım. Doğu Marmara bölgesindeki tüp bebek alanındaki boşluğu, kalıcı olarak, doldurmak için, İzmite gelerek, Konak Ailesi'ne katıldık ve burdaki mevcut laboratuvar ekibini de bünyemize katarak, daha da büyüdük. Amacımız sadece İzmit'e değil, Sakarya, Bolu, Yalova, Gebze, Gölcük, Düzce, Karadeniz Ereğlisi ve İstanbuluda kapsayan çevre il ve ilçelerin tamamına hizmet vermek ve bölgenin referans merkezi olmaktır. Ayrıca tüp bebek birimimize yurt içi tüm bölgelerden ve yurt dışından da hasta başvuruları olabilmektedir. Yola çıkış amacımıza uygun olarak tüp bebek laboratuvarımızı ve kliniğimizi son teknoloji cihazlar ile donattık ve yeniledik. Bunlara kendi bilgi ve becerilerimizi de eklediğimizde Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde, kanser hastalarında yumurta dondurma işlemleri de dahil olmak üzere, dünya çapında yapılan tüm tedavilerin yüksek başarılar ile yapılabildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Ülkemizde her 7 çiftten biri, istemelerine rağmen, doğal yollarla bebek sahibi olamamaktadır, bu durumdaki birçok aileye yenilikçi tedavi yaklaşımlarımızla çözüm kapısı olmayı hedefliyoruz.

 

 Birlikte yola çıktığımız, Konak Hastanesinin ilkelerine uygun olarak, yaptığımız her işte etik değerlerimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile hareket ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum alanında bölgede referans hastane konumunda olan Konak Hastanesini, tüp bebek alanında da aynı referans noktaya getirmek için geldiğimiz günden beri ekip arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çocuk sahibi olmak isteyen hiçbir çiftimizin artık başka şehirlere gitmesine gerek yok. Çünkü "Ailenizi tamamlamak için Kocaeli'nde biz varız". diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99