24. Dönem POMEM 15 Bin Polis alımı yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Müjdeyi verdi. 2019 yılında Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin değil, 15 bin yeni polis alımı yapılacağı müjdesini verdi. EGM 15 bin polis alımı PÖH olacak mı? İşte tüm detaylar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılı polis alımı kontenjanlarını açıkladı. My Memur olarak daha öndeki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere 10 bin polis alımı yapılacağını belirtmiştik. Bakan Soylu bugün itibarıyla bu sayının 15 bine çıkarıldığını belirtti.

 

POLİS ALIMI KONTENJANLARININ BÜYÜK BÖLÜMÜ

İSTANBUL’ABakan Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü EGM polis alımı kontenjanını arttırıldığının ve sayının 15 bin olacağını açıklamasıyla adayları büyük bir heyecan sardı diyebiliriz. 10 binden 15 bine çıkan kontenjan sonrası adaylar başvuruları bekliyor.

 

24. DÖNEM POMEM POLİS ALIMLARI “PÖH” MÜ “POLİS MEMURU” MU OLACAK?

24. Dönem POMEM kapsamında yapılacak 15 bin yeni polis memuru alımının PÖH alımı olmayacağını düşünmekteyiz. Bakan Soylu daha önceki açıklamalarında PÖH alımı için daha az kontenjan ve ihtiyaç olduğunu belirtmişti. 15 bin kontenjandan PÖH için de ayrılır mı bilinmez ama ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu polis alımı için başvuruların alınacağı kesin diyebiliriz.

 

POLİS ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından çok yakın zamanda başvuru tarihlerine dair duyurunun yayımlanmasını bekliyoruz. 15 bin polis memuru alımı öncesi 31 Aralık yaş şartının 1 Ocak olarak baz alınmasının değişmesinden sonra adaylar yaş şartının da yükseltilmesini beklemekte. Adaylar yıllardır gerek KPSS gerekse diğer askeri personel alımlarında yaştan mağduriyet yaşamış ve 1-2 yıl gibi küçük farklardan dolayı başvuru yapamamaktadırlar. Bu kapsamda yaş şartının esnetilmesini bekliyoruz.

 

POLİS ALIMLARI KPSS ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ

?Polis Alımlarında KPSS şartı Lisans mezunları için 60, önlisans mezunları için ise 70 olarak uygulanmakta. Lise mezunları sadece PÖH alımlarına başvuru yapabiliyor. Önlisans mezunları KPSS şartının lisans gibi 60’a çekilmesini bekliyor. Lise mezunları da PÖH kontenjanı ayrılmasını ve kendilerinin de bu maratonda yer almasını istiyor. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Nihan - 25 Mart 2019 22:59
Başkanım KPSS şartı onlısans için 60 olmalı bınlerce bayan var vatan ıcın görev yapmak ısteyen lütfen bızımdee önümüzü acın lütfen 60 olsun onlısanslar ıcın alım
aday - 27 Şubat 2019 21:24
Kpss puan şartı lisans 50 önlisans 55 olmalı herkes kötü aldı zaten

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99