‘Bilim Kahramanları’ 16-17 Şubat’ta KOÜ'de buluştu

Türkiye’de “Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla düzenlenen “First Lego League” Kocaeli turnuvaları, 16-17 Şubat tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Umuttepe Kampüsü’nde düzenlenen turnuvaya 10 ilden 500 çocuk ve genç katıldı.

Dünyanın en büyük gençlik ve çocuk organizasyonlarından olan ve Türkiye’de “Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla gerçekleştirilen ‘FIRST Lego League Turnuvası’nın 16-17 Şubat tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi’nin Umuttepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bu yıl “INTO ORBIT: Uzay Serüveni” temasıyla düzenlenen turnuvanın Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen etabına 10 farklı ilden 500 çocuk ve genç katıldı. Bu etapta 9-10 Mart’ta İzmir’de düzenlenecek Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazanan 6 takım belirlendi.

 

Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvalarına bu yıl Türkiye’den, 68 ilden 554 takımın, toplamda ise 4 bin 885 çocuk ve gencin katılması bekleniyor. 9-16 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin katılabildiği Bilim Kahramanları Buluşuyor yerel turnuvaları, 3 Mart tarihine kadar sürecek. Turnuvada 4 ila 10 kişiden oluşan takımlar, bir koç liderliğinde, temaya dair sorunları belirleyerek çözüm üretiyor. Çocuklar ve gençler turnuva sayesinde iş birliği içinde çalışırken, takım çalışması, sunum yapma gibi beceriler kazanıyor.

Yerel turnuvaların ardından İzmir’de düzenlenecek Ulusal Turnuva’da seçilecek 14 takım, uluslararası turnuvalarda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için:

www.bilimkahramanlari.org  / www.bilimkahramanlaribulusuyor.org

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99