Hürriyet, o görevden istifa etti

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM Divan Katip Üyeliği görevinden istifa etti.

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, dün il binasında TBMM Meclis Başkanlığı Divan Katip Üyeliği görevinden istifa ettiğini açıkladı. Açıklamaya Kocaeli Milletvekili Tahin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve parti yöneticileri katıldı.

 

KARAR BİZLERİ KAPSAMIYOR

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “İki defa meclis başkanlığı katip üyesi seçildim. Görevimi layığıyla yerine getirdim. Divan Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul belediye başkan adayı gösterildiğinde görevinden istifa etmedi. meclis başkanlığının adaylığı konusunda sıkıntı yok. Herkes her yere aday olabilir. Ama ne yazık ki anayasa mahkemesi hükmüne uyulmadığı takdirde tarafsızlık ilkesine aykırı davranmış oluyor. Bu karar sadece başkan ve başkanlık divanını kapsıyor. Katip üyeleri ve idari amirleri kapsamıyor. Benim istifa etme zorunluluğum olmamasına rağmen, adaylığım ilan edildikten sonra devletin bana verdiği hiçbir imkanı kullanmadım” şeklinde konuştu.

 

ŞAHSİ ARACIMI KULLANIYORUM

Hürriyet, “Bir tane makam aracım var. Ama bu aracı adaylığımdan itibaren kullanmadım. Makam aracını otoparka çektim. Kendi şahsi aracımı kullanıyorum. İstifa zorunluluğum olmamasına rağmen, milletimiz aklında kum zerresi kadar şüphe kalsın istemiyoruz. Kırmızı plakalı aracımızı seçim çalışmalarında kullanmazdım. Buradan divan katip üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyuna basın aracılığıyla duyurmak istiyorum. Siyasi etik, ahlaki ve vicdani yönden sorumluluğum sebebiyle istifamı gerçekleştirdim” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99