Hüseyin Ayaz Başiskele’nin 10 yılını anlattı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Wellborn Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, Başiskele’nin 10 yılını anlatarak veda etti

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz basın toplantısı gerçekleştirdi. Ayaz’ın Wellborn Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısına AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, belediye meclis üyeleri ve kentimizde faaliyet gösteren basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.Başiskele’nin 10 yılını özetleyen Ayaz; “Başisekele halkı akıllıdır. Başiskele halkına da sonuna kadar güveniyorum. İyi kötüyü, doğruyu yanlışı farkedecek bir halk. Başiskele’ye hizmet etmek için Başiskele’yi tanımak lazım. Onun içinde yaşamaklazım. Bu yüzden Yasin kardeşimizin yanında duruyoruz” dedi.

 

BAŞKAN 10 YILI ANLATTI

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz programa “Mali Kaynak Bulma ve Yönetim” konulu sunum gerçekleştirerek başladı. Ayaz konuşmasında, “Bu toplantı yapmış olduklarımızı anlatmak için yaptığımız bir toplantı değil aslında. 2009’dan beri Başiskele’de kaynak bulma ve bu kaynağın halka aktarılma konusunda nasıl bir anlayışla hareket ettiğimizi kamuoyuna paylaşıyoruz” dedi.

 

ON YILDA 11 KAT BÜYÜDÜK

2009-2019 yılları arasında gelir gider tablolarını paylaşan Ayaz, “Ruhsat harçlarındaki rakamları 10 yılda 10 kat arttırdık. Binanın ruhsat almaması o binanın kaçak olması demek. Biz 6 milyon liradan fazla para kazandırdık belediyemize. Biz tahmini bütçemizin yüzde 98’ini gerçekleştirdik. 10 yılda 11 kat büyüdük. Biz çalışmasaydık, gönül belediyeciliği yapmasaydık bunların hiçbiri olmazdı. İmar iskan ve vergi harçları belediye bütçemizin yüzde 54’ünü oluşturuyor. Kişilere değil Başiskele halkına rant sağlamışız” şeklinde konuştu.

 

EN ÇOK BÜYÜYEN İLÇE BAŞİSKELE

Başiskele’nin nüfus yapısına dair açıklamalarda bulunan başkan Ayaz, “2009’da nüfusumuz 53 bindi. Şu anda 99 bin nüfusumuz var. Kocaeli’de en çok büyüyen ilçe Başiskele. Başiskelemiz yüzde 100 büyüdü ama hizmet eksikliğini yaşamamıştır.  Başiskele İstanbul’dan en fazla göç alan ilçedir muhtemelen. 2009’da 284 adet taşınmaz mülk devraldık şu anda belediyemize kayıtlı 1654 adet taşınmaz mülkümüz var. Sattıklarımızı gündeme getiriyorsunuz ya ürettiklerimizi de gündeme getirin” dedi.

 

BAŞİSKELE’NİN YÜZDE 74’Ü YEŞİL ALAN

Başiskele’nin betonlaştığı yönünde eleştirilerin olduğunu dile getiren Ayaz, “Başiskele betonlaştı diyorlar. Başiskele’nin yarıdan fazlası zaten yeşil alan. Bu alanların tarım alanından çıkması için bakanlar kurulu kararı verilmesi gerekir. Askeri kışlamızda bu alanın en büyük kısmını kaplıyor. İlçemizin sadece yüzde 26’lık kısmı meskun alan. Kimse önyargılarıyla hareket etmemeli. Başiskele’nin betonlaşması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

 

HİÇ KİRALIK ARACIMIZ YOK

Belediyenin sahip olduğu araç sayısını paylaşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “2019 itibariyle 24 adet iş makinesi, 23 adet kamyon, 58 adet kamyonet,  6 otobüs, 6 otomobil ve 7 adet traktörümüz var. 2009’Da sadece 8 adet iş makinesi 12 adette kamyon vardı. Tüm araçlar resmi plakadır. Biz bunları tek başımıza yapmadık. O yüzden belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızı da davet ettik. Başiskele’nin gücü 5 beldenin birleşmesinin ardından oluştu. Hiç kiralık aracımız yok” diye konuştu.

 

10 YILDA 211 KM YOL

Hüseyin Ayaz basın toplantısında, “2009’da 3 bin 226 adet imar yolu niteliğinde cadde ve sokak bulunurken şu anda 4 bin 432’ye çıkardık. Artık Yeniköy – Kullar ayrımcılığı yok. Biz gönül bağlarını zaten 2009’da bağlamıştık. 10 yılda 211 km yol yapmışız.  Kütahya- Kocaeli arası mesafe kadar yol yapmışız. Sahada çalışmak kolay değil. Ana hizmet binamız Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek yapılmıştır. Başiskele’nin her yerinde ilmek ilmek çalıştık. Bizimkisi bir aşk hikayesi” dedi.

 

 YASİN BİZDEN DAHA HEYECANLI

Başiskele halkının hizmet siyasetine oy vermeye devam edeceğini belirten Ayaz, “Bu hizmetlerin devam etmesi için bizden daha heyecanlı bir kardeşimiz var. O da Yasin kardeşimiz. Başiskele’de sorun yok. Olmadığını da göreceksiniz. Başiskele halkı akılldır. Başiskele halkı AK Parti belediyeciliğine olan güvenini sandığa yansıtacaktır. Hüseyin Ayaz partisinde aslanlar gibi siyaset yapmaya devam edecek” dedi. Ayaz geçtiğimiz gün İYİ Parti’nin Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta ile buluşmasının eleştirilmesine dair, “Rıza Güven Usta, Başiskeleli birisi. Başiskele’de olana giderim” diye konuştu.

 

HÜSEYİN AYAZ VAR OLMAYA DEVAM EDECEK

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, siyasette bundan sonraki hedefinin ne olacağı yönünde sorulan soruya, “Kimseye kırgınlığım yok. Ben Refah Partisi Gençlik Kolları’nda yetişmiş birisiyim. Kocaeli’de Hüseyin Ayaz var olmaya devam edecek. Hüseyin Ayaz’ı yok sayanlar incinirler önümüzdeki süreçte” şeklinde yanıt verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99