DSP’in İzmit Adayı Hülya Yıldırım!

Demokratik Sol Parti İzmit Adayı Hülya Yıldırım “Sarayın ya da siyasi kapalı kapılar arkasında ki lobilerin değil halkın emekçinin bu ülkenin gerçek vatanseverlerinin adayı olacağız” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) 31 Mart yerel seçimleri için İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım’ı İzmit Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi. Bugün ise resmi olarak açıklamak için Yıldırım Demokratik Sol Parti il binasında basın açıklaması düzenledi.Basın toplantısına Demokratik Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu,ilçe başkanları, il yönetimi ve parti yönetimi katılım gösterdi. Yıldırım basın açıklamasında “Sarayın ya da siyasi kapalı kapılar arkasında ki lobilerin değil halkın emekçinin bu ülkenin gerçek vatanseverlerinin adayı olacağız. Bu süreçte bana yardımcı olan başta ailem olmak üzere adaylığıma destek olan parti örgütüme yaptığım tüm etkinliklerde beni yalnız bırakmayan sevgili basın emekçisi kardeşlerime bugün burada bulunup bana güç veren partili partisiz tüm dostlarıma sonsuz teşekkür sunarım” sözlerini belirtti.

 

BİR AKSİLİK OLMAZSA 10 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİRDE ADAY ÇIKARACAĞIZ

Demokratik Sol Parti Başkanı Halim Dedeoğlu “Demokratik Sol Parti ülkemizin köklü partilerinden biri. Bu parti ülkeyi 3 kez yönetmiş.Devlet ne zaman sıkıntıya girse elini taşın altına koymuş bir partidir. Bundan önceki genel seçimlerde partimiz hakkımız olmasına rağmen genel seçimlere sokmadılar.Ocak ayında resmi yazımıza rağmen seçime alınmadı. Tabi alınmama nedeni bazı partilerin küçük çıkar hesapları yapmalarına neden oldu.Eğer genel seçimde biz seçime gişeydik bizim emanet oylarımız geri alınacaktı. Bizim seçime girmemize rahatsız olanlar özellikle iktidar partisi şimdi feryat figan ediyor.Oylar parçalanıyor diye. Bir aksilik olmazsa 10 ilçede ve büyükşehirde aday çıkaracağız. Yarın Derince Başiskele, Gebze belediye başkan adaylarını tanıtacağız” dedi.

 

“BAZILARI DİYOR DEMOKRATİK PARTİ NEDEN ADAY ÇIKARIYOR”

Dedeoğlu sözlerinin devamında “Ulusal basın genel başkanıma bu nebiçim açıklama diyenler şuan ittifak altında pazarlık yapanlara neden ses çıkarmıyor.Şuan orası benim şurası benim diye ortalıkta pazarlık yapıyor.Hemde bunu dünyanın gözü önünde yapıyorlar hiç utanmadan.Demokratik partinin bir hedefi var.Her partinin olduğu gibi bizde iktidara adayız.Bazıları diyor demokratik parti neden aday çıkarıyor.Neden çıkarmayalımki.Biz bir siyasi parti değilmiyiz.Biz ülkenin birçok tarafında aday çıkarıyor.Demokratik parti Allah’ın izniyle gümbür gümbür geliyor.Bülent Ecevit zamanında portakal kasasının üstünde 35. Kişiye miting yaptığını biliriz.Nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi çok iyi biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“ÇÖZÜMÜ OLAN BİR YANLIŞI SÖYLEYECEĞİZ”

Dedeoğlu son olarak “Biz bu seçimlerde hiçbir partinin adını anmayacağız.Sadece demokratik partinin adını anacağız. Biz sadece yerel yönetimlere gelirsek bir kent nasıl yönetilir onu anlatacağız. Ayrıca dilimizi iyi seçeceğiz. Kullanacağımız dil hiçbir şekilde rencide edici olmayacak. İnsanların kişiliklerine asla bir lafımız olmayacak. Çünkü seçimler bittiğinde aynı sokakta yürüyüp aynı yerde oturağız. Yine birbirimizin yüzüne bakacağız. Tespit ettiğimiz yanlışları söyleyeceğiz. Söylerken de alternatifi olan bir yanlışı söyleyeceğiz. Çözümü olan bir yanlışı söyleyeceğiz. Önce yerel seçimlere sonra 2023’teki iktidara talibiz” dedi.

 

HALKIN ADINA SÖZ SAHİBİ OLMANIN VAKTİNİN GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Daha sonra sözü alan Yıldırım “Hepiniz beni tanıyorsunuz ama kısaca kendimi tanıtmak isterim aslen Artvinliyim. 1973Almanya doğumluyum. 1979 yılında İzmit'in Yenidoğan mahallesinde ikamet etmeye başladım, 40 yıldır İzmitliyim bir tane hayat mücadelemi kamçılayan bir kızım var.90 11 yıllarda Demokratik Sol Partide siyasete başladım. Buraya dikkatinizi çekmek istiyorum hiç çizgimi bozmadım onurlu mücadelemi hep Demokratik Sol Partide Ecevit aşığı olarak devam ettirdim aynı zamanda Demokratik Sol Parti bana baba yadigarıdır.Siyasi anlamda çıktığım bu yolda her zaman halkın içindeydim hiçbir zaman siyasi gücü menfaatlerim ve çıkarlarım uğruna araç olarak kullanmadım. Halkın içinden gelen bir vatandaş olarak halkın sorunlarını bizzat kendimde yaşayarak görüyorum. Günümüzdeki bu sorunlar çözüm odaklı hayatımızı kolaylaştırması adına artık halkın adına söz sahibi olmanın vaktinin geldiğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

HATTI MÜDAFA YOKTUR, SATTI MÜDAFAA VARDIR

Yıldırım “Halkın yaşadığı ekonomik sosyal yıkıntıyı görmeden kendi hayatlarını, ekonomik güçlerini, kibirlerini, egolarını bırakmayarak bencilce hesaplarını yapanlara karşı yıllarca mücadele ettim. gelinen siyasi konvektörde en büyük görev yine ülkenin gerçek solcularına parti binasının kirasını ,elektiriğini bütün seçim çalışmalarını kendi cebinden ödeyen DSP'ye gönül veren bizlere düşmektedir.Bizleri yıllardır sol oyları bölmekle itham edip sol seçmenin sağ partiye oy vermesini dikta eden zihniyetin bu ülkeyi bu hale bu hale getiren siyasi yapıdan farkı yoktur. İzmit’te bu zihniyete dur diyebilmek ulu önderimizin dediği gibi "hattı müdafaa yoktur, sattı müdafaa vardır”diyerek önümüzdeki yerel seçimlerde halkla ittifak yaparak halkın adayı olan İzmit belediye başkanlığına adaylığımı açıklıyorum... Burada bir şey eklemek istiyorum, hepiniz beni tanıyan insanlarsınız ben DSP 'de 2011 yılından beri bir yıl ara vermek kaydıyla İzmit ilçe başkanlığına o koltuğa seçilerek geldim o koltuk sedece oturmak için değil partimi daha yukarıya taşımak ve tüm seçimlere katılarak oyumu yükseltmek” şeklinde konuştu.

 

HATTI MÜDAFA YOKTUR, SATTI MÜDAFAA VARDIR

Konuşmasının sonlarına doğru Yıldırım “Partimi tüm seçimlerde temsil etmek ve kazanmak için oturdum başka siyasi partilerle hiçbir çıkar ilişkim olmaz olamaz her parti kendi ideolojisine inandığı partisine daha fazla oy kazandırmak için mücadele verir beni tanıyanlar ne kadar mücadeleci olduğumda iyi bilir korkularım olmaz, kimseyede eyvallahım, doğru bildiğim yolda sonunna kadar giderim.Sarayın ya da siyasi kapalı kapılar arkasında ki lobilerin değil halkın emekçinin bu ülkenin gerçek vatanseverlerinin adayı olacağız. Bu süreçte bana yardımcı olan başta ailem olmak üzere adaylığıma destek olan parti örgütüme yaptığım tüm etkinliklerde beni yalnız bırakmayan sevgili basın emekçisi kardeşlerime bugün burada bulunup bana güç veren partili partisiz tüm dostlarıma sonsuz teşekkür sunarım. Yapacağım bu onurlu mücadelede ülkemizi ve ilçemizin yaşadığı sıkıntıları gören Demokratik solcuları küskünleri kırgınlıkları en önemlisi umutsuzluğu çöpe atarak yanımızda olmaya dik durmayagücümüze güç katmaya davet ediyoruz” diyerek konuşmasına son verdi.

 

YILDIRIM GÜVERCİN UÇURDU

Konuşmasının ardından Yıldırım Demokrat partinin simgesi olan Güvercin getirdi. Güvercini il binasının penceresinde salarak güvercini özgürlüğüne kavuşturdu. Bu sembol haraketle Yıldırım katılımcıların ve yöneticilerin dikkatini çekti. 

 

İZMİT’E 3 KADIN ADAY

Adaylığının ardından Yıldırım, saha çalışmalarına başlayacak. Yıldırım’ın aday gösterilmesiyle birlikte İzmit Belediye Başkanlığı yarışında 3 kadın aday sahada yer almış olacak. AK Parti’den Sibel Gönül, CHP’den Fatma Kaplan Hürriyet, DSP’den ise Hülya Yıldırım’ın adaylığı ile 3 kadın adayın yanı sıra SP’den de Ahmet Özen İzmit Belediye Başkanlığı için seçim çalışmalarına devam edecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99