Ücretsiz Aktarma İşbirliği Protokolü İmza Töreni Gerçekleşti

Karaosmanoğlu:Kazan kazan modeliyle bu işi yapacağız

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha konforlu ve kısa sürede gidecekleri yerlere ulaşmasını, şehir içi trafiğinin azaltılmasını sağlamak üzere S.S 55 No’luAlikahya Kooperatifi ile ücretsiz aktarma protokolünü hayata geçirdi.

 

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Özel Kalem Salonunda gerçekleşen protokol imza törenindeAlikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kocaeli Stadyumu, Organize Sanayi Bölgesi gibi birçok noktaya Tramvay ile ücretsiz aktarmalı seyahat yapabilecek. Protokol ile Alikahya bölgesinden İzmit merkeze de ücretsiz aktarmalı seyahat imkânı olacak. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel sekreter yardımcısı Ali Yeşildal, Ali Kahya Kooperatif başkanı Selim Canlı, Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler odası Başkanı Mustafa Kurt, Toplu Taşıma Daire Başkanı Salih Kumbar ve anlaşma yapan otobüs şoförleri katılım gösterdi.

 

BU PROTOKOL ŞEHİR İÇİNDE YOĞUNLUĞU AZALTMA PROJESİDİR

Törende konuşan Karaosmanoğlu “Vatandaş bir yerden bir yere ulaşmak istediği zaman en güvenli ve en konforlu şekilde ister. Çok uzun beklemeler hiç birimizin hoşuna gitmez. En yoğun trafik İzmit, Gebze, Darıca buralarda yoğun bir trafik var. Darıca şuan 200bin nüfusu aştı. İzmit ve Gebze aynı şekilde nüfusları her yıl yükseliyor. Yerel yönetimlere düşen bu ulaşımı en ekonomik, en güvenli şekilde vatandaşın bir yerden bir yere ulaşmasını sağlamak. Vatandaş bunu istiyor. Başka bir şey değil. Bu iş Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda. Bu işi sağlıklı bir şekilde yürütmek istiyoruz. Kazan kazan modeliyle bu işi yapacağız. Her şeyi hesap ederek vatandaşımızın önünü açmak istiyoruz. Bu protokol şehir içinde yoğunluğu azaltma projesidir. Diğer kooperatiflerle de anlaşma yapabiliriz. Bunu konuyu kooperatiftekiler arkadaşlara sesleniyorum bunu bir tartışalım. Artısıyla eksisiyle bunu bir düşünelim” diye konuştu.

TÜKİYE’DE BUNUN ÖRNEĞİ YOK

Daha sonra konuşan Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler odası Başkanı Mustafa Kurt “Bizim amacımı daha iyi hizmet yapmak ve çalışmaların diğer kooperatiflere örnek olmak. Şehir gerçek anlamda hususi arabalarla yoğunluk sağlıyor. Bu gibi çalışmaları önümüde ki süreçte diğer taraflara taşırsak daha güzel olacak. Belli ki Tükiye’de bunun örneği yoktur. Dolasıyla İzmit bu konuda ilk olacak. Bu projede emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Bölgemiz ve halkımız adına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ EK ÜCRET ÖDEMEDEN ULAŞIM SAĞLAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Alikahya bölgesindeki artan konjektürel gelişmelere bağlı olarak, bölgede hizmet veren toplu taşıma hatlarını; hem tüm mahalleleri, hem de tüm kuruluşları kapsayacak şekilde yeniden revize etme çalışmasını tamamladı. Yapılan yeni düzenlemeyle tüm Alikahya hatları, Akçaray Tramvay hattımıza ücretsiz aktarma verebilecek.Bu sayede Alikahya Kooperatif araçlarının güzergâhının geçmediği İzmit merkeziyle araçların son durağı olan Batı Terminalinden sonraki duraklara da vatandaşlar ek ücret ödemeden ulaşım sağlayacak.

 

OTOGARDAN TRAMVAY'A ÜCRETSİZ AKTARMA YAPILABİLECEK

Yahya Kaptan Mahallesine, SDKM'ye, alış veriş merkezine, bölgedeki okullara, özel ve kamu kurumlarına ve bunun gibi önemli uğrak noktalara, ücretsiz ulaşım sağlayabilecek.Ayrıca Doğu Kışla Parkına ve burada faaliyete alınan modern kapalı azar alanına da vatandaşlar ek ücret ödemeden ücretsiz olarak ulaşabilecek. Yeni çalışma sistemiyle bölgede daha sık ve hızlı seferlerle halkımıza daha kaliteli ve konforlu ulaşım için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları devam edecek.Protokol ile 26,27, 28,29 numaralı hatlar ile Otogardan Tramvay'a ücretsiz aktarma yapılabilecek.

 

ALİKAHYA-TRAMVAY İŞBİRLİĞİ

Merkez Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Akarca Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Karadenizler Mahallesi oluşan bölgede Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kocaeli Stadyumu,Alikahya Organize Sanayi Bölgesi, İZAYDAŞ, Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi;Assanhanil, Posco Assan, MOBİS özel ve kamu kuruluşları bölge ve İzmit halkına hizmet verecek.  Bölgede S.S. 55 No.lu Alikahya Kooperatifi 50 adet 7,5 metrelik özel halk otobüsü ile toplu taşıma hizmeti sağlamaktadır.

 

İLÇELER-TRAMVAY İŞBİRLİĞİ

Kocaeli'nin Güney ve Doğu bölgelerinden gelerek (Karamürsel-Gölcük-BaşiskeleKartepe), Batı Terminalimizde son durak yapan toplu taşıma araçlarını kullanan her kesimden vatandaşımız (Araçlarda Elektronik Ücret Toplama Sistemi Olmak Şartı İle) Tramvayı ücretsiz olarak kullanarak, yolculuklarına Batı Terminalinden sonra da devam edebilecek.  Batı Terminalinden sonra Seka Devlet Hastanesine, yeni Kongre Merkezine, Okullar Bölgesine (Eğitim Kampüs Bölgesi) ve Plaj Yoluna kadar ek bir ücret ödemeden ulaşım sağlanabilecek. Tramvayın güzergâhları yapıldıkça daha seri ve hızlı bir ulaşım ağı kurulması ve vatandaşların daha az maliyetle ulaşımlarını sağlamları adına düzenlemeler devam edecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99