Baki: “İşçilerimize cansuyu fonu”

Adaylığı açıklandığı günden beri sürekli sokakta halkla iç içe olan Demokrat Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki ve Demokrat Parti üyeleri,Lastik-İş Sendikası’na ziyaret gerçekleştirdi.

Demokrat Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki ve Demokrat Parti üyeleri,Lastik-İş Sendika Başkanı Yusuf Bayraktar ve sendika üyelerini ziyaret etti.

Sendikanın yaşadığı zorlukları belirten Bayraktar, “Eski Genel Başkanımız bu sendika ve bu camia için çok uğraştı. Onun bugünlere getirdiği sendikayı dimdik taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

İşçilerin yaşadığı zorlukları çok iyi bildiğini vurgulayan Baki, “Bende işçi çocuğuyum, bu zorlukları çok iyi bilirim. Başkan olduktan sonra, hem çevre açısından hem de işçi sağlığı açısından fabrikalara yapılan denetimi en üst seviyeye çıkartacağız” dedi. Sağlık konusunda ciddi kararlar alacağının altını çizen Baki, “İşçilerimizin sağlığı bizim için şehrimizin sağlığı demek. İşçilerimizin sağlıklı ve mutlu çalışması için sendikalar ile beraber çalışacağız” dedi.

 

“CANSUYU FONU”

İşçiler için özel bir projesi olduğuna dikkat çeken Baki, “Ben de bir işçi emeklisi çocuğuyum. Fabrika iflas eder, babam da arkadasları ile fabrika kapısında beklerdi aylarca..Çok zordur işçi olmak hele de hakkını alamamak. Bu yüzden maaşı ödenmeyen işçilerimizi ve ailelerini "Cansuyu Fonu" ile mağdur etmeyeceğiz. Hızır belediyecilik anlayışı ile heryerde olacağız. Biz işçi kentiyiz ve işçimize sonuna kadar destek olacağız” ifadelerinde bulundu.

 

“BUNLAR KENTİN SORUNLARINA UZAK”

Baki, “Beni başkan olmak değil, hayata geçireceğim projeler heyecanlandırıyor. Bunlar kentin sorunlarına uzak. Halkın neler yaşadığını en iyi biz biliyoruz. 1 Nisan tarihinden sonra projelerimizi hayata geçirmeye başlıyoruz” sözlerini sarf etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99