Sibel Gönül’den İKM’ye ziyaret

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk, kendilerini ziyaret eden Ak Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül'e “Otopark sıkıntısı, Fethiye gibi 2 3 caddenin yeniden düzenlenmesi gibi projelerimiz var. Burada en büyük sıkıntımız ailelerin çocuklarını oynatabileceği bir alan yok” dedi.

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Azize Sibel Gönül, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk ve yönetimine ziyarette bulundu. Ziyaretteİzmit ilçe Ak parti gençlik kolları başkanı Aykut Çağlayan, İzmit ilçe Ak parti kadın kolları yönetim kurulu üyesi ve Meclis üyesi aday adayı Kadriye Öztürk, Doğan Optiğin sahibi Mehmet Doğan ve İzmit’ten birçok esnaf yer aldı. Sohbet havasında geçen ziyarette İzmit esnafının sorunları ve yerel siyaset konuşuldu.

 

GÖREVE GELİRSENİZ KAPINIZDA YATACAĞIM

Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten İKM Başkanı Murat Öztürk “İKM’nin yeni yeri burası.Burayı biz kendimiz arkadaşlarla birlikte tuttuk, düzenledik.Sizinde gördüğünüz gibi burasıda bize yetmiyor.Başkan olduğunuz takdirde bize umarım güzel bir yer verirsiniz.Elinizden gelenin en iyisini yapacağınızı söylemiştiniz. Bu ekonomik düzende esnaf olarak sıkıntılarımız var. Bu görevi alırken bu sıkıntıları bile bile bu görevi devraldım.İzmit belediyesi olsun büyükşehir olsun hep bize destek olmuştur. Yardımcı olmayada devam ediyorlar. Bizim en büyük sorunumuz çarşı esnafı. İzmit merkezde biraz zayıf kaldık.Göreve geldiğinizde bizim hazır bazı projelerimiz var.Otopark sıkıntısı, Fethiye gibi 2 3 caddenin yeniden düzenlenmesi gibi projelerimiz var. Burada en büyük sıkıntımız ailelerin çocuklarını oynatabileceği bir alan yok. Fethiye caddesinin üstünü kapatmak istiyoruz. Yağmur yağdığı zaman millet AVM’lere kaçıyor.Onları yapacağımız bu projelerle kaçmamalarını sağlamak istiyoruz.Göreve gelirseniz kapınızda yatacağım. Şu çalışma hayatımızda şimdiye kadar kendimiz için hiçbir zaman bir şey istemedik. Hep İzmit esnafı için bir şeyler istedik ve yaptık” sözlerine yer verdi.

 

İNSANA SAYGI İLE İŞ YAPACAĞIZ

Öncelikle yaklaşan sürecin Kocaeli’nde hayırlar getirmek olduğunu belirten Sibel Gönül “Bu şehir hepimizin.400 bine yaklaşan nüfusu ve çok eski bir tarihi olan bir kent. TümTürkiye’nin bu şehre gıpta ile bakacağı bir yer inşa etmekistiyorum. 2 dönem başkanlık yapan Nevzat Doğana teşekkür ediyorum.Bu bir bayrak yarışı. Şimdi inşallah sizlerin de takdiriyle ben devir alacağım. Biz bu şehri hep beraber kullanıyoruz. Çocuklarımız, annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz hepimiz kullanıyoruz. Sizdiyorsunuz ki bizim fikirlerimiz var. Bu fikirleri öncelikle vatandaşın önüne koyup tartışacağız. Ondan sonra onlar onay verirse icraate sokacağız. İnsana saygı ile iş yapacağız. Eğer sokağı kapadıysak bundan vatandaşın bilgisi olacak. Vatandaşa sormadan bir proje, bir inşa yapmayacağız onların fikirlerini alarak, gönüllerini kazanarak işimizi yapacağız” dedi.

 

İZMİT’İN HİKÂYESİNİ BİLİYORUM

Sözlerini devamında Gönül “Ben burada yaşadım.İzmit’in nasıl bir hikâyesi olduğunu biliyorum.Fethiye caddesinin hikâyesini hepsini küçüklüğümden beri yaşadığım için biliyorum. Eskiyi koruyarak yeniyi inşa etmemiz lazım. Bütün bunları oturup konuşacağız.Harika bir manzaramız var şehirden denize doğru bakarken ama denizden şehre doğru bakarken iyi bir manzara görmüyoruz. Her mahalleye eşit bir hizmet götürmemiz lazım. Hiç kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden herkesin başkanı olacağız. Vefa ve hizmet borcumuzu layıkıyla ödeyeceğiz. Hep birlikte beraber olarak, şeffaf olarak, haktan hukuktan kendimiz eksik etmeyeceğiz. Vatandaşı mutlaka kulak kesip dinleyeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99