Cumhur Karakadılar Kartepe için projelerini anlattı

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur KarakadılarProjelerini anlattığı basın toplantısında “Üreten, Adil e Eşit Hizmet Veren Bir Belediye Yaratacağız” dedi. AK Partililer 31 Mart 1 Nisan sabahı uyandıklarında şaka zannedecekler ama öyle olmadığını görecekler dedi.

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, Maşukiye Cevizdibi Restaurant’ta yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda CHP Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, meclis üyesi aday adayları Tugay Adak, Hasan Bayrak, Ayla Demir ve Özlem Ejderoğlu Çankaya da yer aldı. Yerel seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar programda projelerini anlattı. Karakadılar açıklamasında, Cumhur İttifakı’na yönelik olarak “Onların hayalleri bizim gerçeklerimizdir” dedi.

 

KONUŞMAK YERİNE PROJELER ÜRETECEĞİZ

Kartepe’nin sorunlarını bildiklerini söyleyen Karakadılar, “Nasıl çözeceğimizi de biliyoruz Kartepe’nin sorunlarını bilerek aday oldum. Bu sorunları nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Kendi adına değil, parti adına yönetmeye yatkın, kişisel gösteriler yerine örgütlü ve bilinçli bir kadro ile çalışan, temel yönetim politikasını toplumcu belediyeciliğin temel ilkeleri olan demokratik, katılımcı birlikçi, bütünlükçü ve kaynak yaratıcı, her şeyden önemlisi de üreticilik ilkesi üzerine kuran, konuşmak yerine projeler üretmeye çalışan, yetki ve sorumlulukların bilincinde olan belediyecilikle yönetmek için buradayız” dedi.

 

MUHTARLARA SÖZ VERİYORUM

Bütün muhtarların birer Belediye Başkan yardımcısı statüsünde olacağını belirten Karakadılar, “Muhtarlarımızın belirlediği ailelere belediyemize ait olan Belediye Düğün Salonları ücretsiz olacak. Nikah masrafları ücretsiz olacak. Muhtarlar derneği Belediyemizin binasında olacak. Siyasi partilerin mahalle başkanları muhtarlarımızın önüne geçemeyecek. Her mahallede kurulacak olan mahalle meclisleri muhtarlarımıza bağlı olacak. Mahallelerde yapılacak olan projeler muhtarlarımızın görüşlerine ve bölge halkının taleplerine göre belirlenecek” dedi.

 

ASGARİ ÜCRETLİLER

Devamında asgari ücretlilerle ilgili konuşan Karakadılar, “Asgari ücretle çalışan Kartepeli vatandaşlarımıza Belediye düğün salonları ve nikah işlem ücretleri ücretsiz olacak. Asgari ücretle çalışan Kartepeli vatandaşlarımıza mahallesinde ev yapmak istediği zaman projeyi Belediye bünyemizde bulunan plan ve proje müdürlüğü tarafından desteklenecek ve ücretsiz bir şekilde proje çizilecektir. Kartepe Belediyesi sınırları içerisinde ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerinin yol ücretleri günde bir sefer gidiş dönüş olmak kaydıyla Belediyemiz tarafından karşılanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

ULAŞIM SORUNU VE GENÇ İŞSİZLER

Ulaşım sorunlarını çözeceğini ifade eden Karakadılar, “10 belde ve 10 köyden oluşan Kartepemizin acilen çözülmesi gereken ulaşım problemi vardır. Kent merkezine 20 mahalleden tek vasıtayla ulaşım yok. Ring servislerin sayısını arttırarak, ulaşım Kooperatiflerimizle birlikte öğrenci ve yolcu taşımacılığı sorunu çözülecektir. Çeşitli meyve ve sebzelerin üretimini mülk sahibiyle veya belediye kanalıyla kiralanıp üçüncü şahıslar üzerinden üretim yaptırmayı hedefliyoruz. Belediyeye bağlı bir kooperatif kurulup önce iç piyasaya daha sonra yurtdışına direk üreticiden satış yapmayı hedefliyoruz. Böylelikle kadınların ve gençlerin işsizlik sorununa da çözüm bulacağız” şeklinde konuştu.

 

KARTEPEMİZE HASTANE KAZANDIRACAĞIZ

Kartepe’ye hastane projesini anlatan Karakadılar, “120 bin nüfuslu Kartepemizde bir tane bile hastane yok. Gerekli tüm mercilerle iletişime geçilip Devlet Hastanesi’nin yapılması için fiziki koşulların sağlanmasına her türlü katkıyı sunacağımızı, var gücümüzle mücadele edip ilçemize hastane kazandıracağımızın sözünü veriyoruz. Belediye ye bağlı belli mahallelerde kreş açılması ile ‘çocuğa annesi bakar’ kavramını ortadan kaldırmak temel hedeflerimizdendir. Kadınların iş hayatında daha fazla yer sahibi olması için her 5 mahalleye 1 kreş ile okul öncesi öğretmenlerimize iş imkanı sağlanacaktır” dedi.

TURİZM HAMLESİ

Karakadılar, “Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Projesi hayata geçecek. Kartepe’de mevcut olmayan ve bölge sanayiinin en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamaya yönelik bir Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin firmaların hizmetine sunulacaktır. Samanlı Dağlarının tekelleşmesinin önüne geçip halka açacağız. Bölgemiz coğrafi yapısından dolayı dünyanın en güzel ormanları ve akarsularına sahiptir. Bu ormanlarda dağ yürüyüşü, doğa sporları, kayak ve mesire alanlarının çok rahat ve masrafsız şekilde kullanıma açılıp bölge halkına ve ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.

 

PLASTİK İTHALATININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Açıklamasında Karakadılar, “Belediyeye ait tüm araçların elektrikli olması hedeflenerek en az 3 yıl içerisinde bunun dönüşümünü sağlamayı hedefliyoruz. Elektriğini kendi üreten, suyunu devir daim ederek kullanılan ve sıfır atık üreten Türkiye’nin ilk Ekolojik Binası Projesini hayata geçireceğiz. Kartepe ilçe ormanı projesiyle doğayla iç içe yaşam alanları yaratacağız. Yap-İşlet modeli ile plastik geri dönüşüm tesisi kuracağız ve hammadde elde edeceğiz Plastik ithalatının önüne geçmek adına ülkemize katkı vereceğiz, istihdam yaratacağız, çöp yığınlarını azaltacağız” şeklinde konuştu.

 

KARTEPELİLİK HAKKI HAYATA GEÇECEK

Karakadılar, “Parti programımızda da yer alan yoksul ve işsiz ailelere ödeme yapılması projesini yerele taşıyarak Kartepe’de ikamet eden işsiz ve yoksul ailelere her ay düzenli ödeme yapacağız. Her mahalleden insanların siyasi görüşünden bağımsız, içinde özellikle gençlerin ve kadınların bulunduğu ‘Halk Meclisleri’ oluşturacağız. Bütün Kartepelilere sözümdür: Halk Meclislerinden geçmeyen hiçbir kararın altına imza atmayacağım. Her 3 ayda bir halk meclisi, belediye başkanı ile birlikte toplanacak” diye konuştu.

 

ÇİFTÇİ ÜRETECEK, KARTEPE SAĞLIKLI DOĞAL SÜT İÇECEK

Kartepe Belediyesi Halk Süt Projesi ile bir taraftan ilçemizde kırsal kalkınmaya destek olurken, bir taraftan da Kartepe halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyoruz. Kartepe Süt Üreticileri Birliği kuracağız. Kartepeli üreticilerden alınan sütler her türlü kontrol den geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde Kartepe halkına ulaştırılacak. Sosyal belediyecilik ilkesi gereğince sağlıklı nesiller ve en temel tüketim maddesi sütü katkısız güvenli ve ekonomik bir şekilde tüketilmesi amacıyla Halk Süt kuracağız. Kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla zor günler geçiren Kartepeli süt üreticilerine destek olacağız. Ve son olarak Lojistik firmalarının organize sanayi bölgelerindeki sevkiyatlarında en büyük problemleri olan Tır Parkı sorununu derhal çözüme kavuşturacağız” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99