Kocaeli'de “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" uygulaması

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" projesi çerçevesinde Kocaeli’de de kurallara uymayan sürücüler trafik polisleri tarafından denetlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından başlatılan "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" projesi çerçevesinde yapılan uygulamada trafikte diğer sürücüleri tehlikeye düşürebilecek hareketlerde bulunan, araç kullanırken aynı zamanda telefon kullanan ve emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza kesildi.Proje kapsamında Kocaeli’nde güvenlik birimleri tarafından yapılan trafik denetimlerindeKocaeli Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı birimleri tarafından kentin çeşitli yerlerinde trafik denetimleri gerçekleştirildi.

 

PARA CEZASI UYGULANDI

2918 sayılı Karayolları Kanununun 74’üncü madddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle, “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yay ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadılar” hükmü getirildi.  Bu hükme istinaden bugün Kocaeli emniyet teşkilatı il genelinde kentin çeşitli yerlerinde trafik denetimleri gerçekleştirdi. Kurallara uymayan sürücülere karayolu Trafik Kanunun 74. Maddesi gereğince trafik idari para cezası uygulandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99