Tüm sanıklar için hapis cezası!

Türkiye’nin gündemine oturan Palu ailesi dosyasında savcının hazırladığı iddianame kabul edildi. Savcı tüm sanıklar için hapis cezası istiyor.

Kamuoyunda Palu Ailesi olarak bilinen ve gündemden düşmeyen 7 zanlı ile ilgili cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianame tamamlandı. Bilindiği gibi; 2008 yılında Körfez’de 10 kişinin kaldığı araçtan indikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Meryem Tahnal’ın ardından o dönem 6 yaşında olan kızı Melike Tahnal da kayıplara karıştı. Ancak gelinen süreçte aileyle ilgili ortaya atılan iddialar herkesin kanını dondurmuştu.

 

İDDİANAME TAMAMLANDI 

Kamuoyunda “Palu Ailesi Olayı” olarak bilinen ve Körfez Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanması nedeniyle hazırlanan fezleke Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiş, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan inceleme neticesinde kamu davası açmaya yeterli delil olduğu görülmekle; şüpheliler hakkında iddianame hazırlanmıştır.

 

İŞTE İSTENEN CEZALAR 

Buna göre; 1-Şüpheli Tuncer USTAEL hakkında Meryem TAHNAL’ı Kocaeli Körfez ilçesinde 20 Aralık 2008 tarihinde Tasarlayarak Canavarca Hisle, Eziyet Çektirerek Öldürmek, Meryem’e ait Banka veya Kredi Kartını İzinsiz Kullanmak, Kişinin Ölmesinden Yararlanarak Cep Telefonunu Hırsızlamak, Cebir Kullanarak Birden Fazla Kişi ile Meryem’i Hürriyetinden Yoksun Kılmak suçlarından, 

 

2- Şüpheli İsa PALU hakkında kardeşi Meryem TAHNAL’ın Tuncer tarafından Tasarlayarak Canavarca Hisle, Eziyet Çektirerek Öldürmek suçuna yardım, Meryem’e ait Banka veya Kredi Kartını İzinsiz Kullanmak, Cebir Kullanarak Birden Fazla Kişi ile Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılmak suçlarından, 

 

 

3- Şüpheliler Hava PALU, Ayşe PALU, Emine USTAEL ve suç tarihinde yaşı küçük Suça Sürüklenen Çocuk Fatih PALU hakkında Meryem TAHNAL’ın Tuncer tarafından Tasarlayarak Canavarca Hisle, Eziyet Çektirerek Öldürme suçuna yardım ve Cebir Kullanarak Birden Fazla Kişi ile Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçlarından cezalandırılmaları talebi ile Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açılmıştır.

 

 4- Şüpheliler İsa PALU ve Tuncer USTAEL hakkında suç uydurma ve 677 sayılı kanuna muhalefet suçlarından ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir.

 

5- Şüpheli Tuncer USTAEL'in maktul Meryem'in oğlu Recep Tayyip TAHNAL'a ve maktul Meryem Tahnal'a yönelik İstanbul ilinde Başakşehir İlçesinde gerçekleştirdiği cinsel saldırı ve cinsel istismar eylemleri nedeniyle dosya tefrik edilerek Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmaya devam edilmektedir. 

 

6- Şüpheli Tuncer USTAEL'in kendi çocukları Enes Samet USTAEL ile Zeynep USTAEL'e yönelik gerçekleştirdiği cinsel istismar eylemleri nedeniyle dosya tefrik edilerek Körfez Cumhuriyet Başsavclığı'nca soruşturmaya devam edilmektedir. 

 

7- Şüphelilerin maktul Meryem TAHNAL'ın kızı Melike TAHNAL'ın ölümü ile ilgili verdikleri ifadelerin bir sureti gereğinin takdir ve ifası için Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na 14 Ocak 2019 tarihinde gönderilmiştir.  8- Şüphelilerin üzerine atılı "Usulsüz Ölü Gömülmesi" suçunun ön ödemeye tabi olan suçlardan olması nedeniyle bu suç yönünden dosya tefrik edilerek Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmaya devam edilmektedir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99