Kocaeli Müteahhitleri birleşti

10 firmanın bir araya gelmesiyle oluşan Kocaeli Müteahhitleri A.Ş 220 milyon TL değerindeki yeni yerini açtı

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Kentimizde inşaat sektöründe faaliyet gösteren 10 firmanın bir araya gelmesiyle oluşan Kocaeli Müteahhitleri A.Ş yeni yerini dün Çarşı Yapı’da bulunan A9 Blok’a açtı. Mini fuar alanı olarak kullanılacak mekan 220 milyon TL değerinde 526 konut ve 22 adet ticari alanı bulunmakta. Kocaeli Müteahhitleri A.Ş hedefleri doğrultusunda kullanılacak olan mini fuarda senenin 12 ayı yerli ve yabancı müşterilere hizmet verecek. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını Maykon Mimarlık Temsilen Tahsin Karaosmanoğlu üstleniyor.

 

10 ORTAKLI FİRMALAR

Ortak olan 10 firma şöyle; ASN Mimarlık Temsilen Abdurrahman Çuhadar, Çağlayan Mimarlık Temsilen Ceyhan Çağlayan, Erenler İnşaat Temsilen Ulaş Erenkaya, Kain İnşaat Temsilen Cem Karaduman, Kentsel Yapı İnaaşt Temsilen Selim Aşar, Mamikler İnşaat Temsilen Faruk Mamik, Maykon Mimarlık Temsilen Tahsin Karaosmanoğlu, Ünaltın İnşaat Temsilen Abdülsamet Ünal, Keleş İnşaat Temsilen Oğuzhan Keleş.

 

IMG_2622

 

PROTOKOL KATILIM SAĞLADI

Açılışa AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başkan Adayı Adayı Tahir Büyükakın, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman,Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Azize Sibel Gönül, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya,  CHP Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız,KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, İl Müftüsü Yusuf Doğan,  Mimarlar Odası Başkanı Füsun Yılmaz Deniz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

500 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

Kocaeli Müteahhitleri A.Ş ortaklarından Oğuzhan Keleş, “Türkiye’nin ticaret ve sanayi merkezi konumunda olan Kocaeli’nin kente değer katan müteahhitleri bir araya gelerek bu hedefler doğrultusunda Kocaeli Müteahhitleri A.Ş birlikteliğini oluşturdu. 10 ortak olarak bu güne kadar yabancılara 30 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek ülke ve kent ekonomisine katkı sağladık. Bundan sonra da enerjimizi birleştirerek ülkemizin 2023 hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerine katkıda bulunmayı amaç edindik” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKENİN REFAHINI BÜYÜTMELİYİZ

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “Bir ekonomist olarak şunu söylemek istiyorum. 2030 yılında dünyanın 5. Ekonomisi Türkiye olacak. Bu yaklaşım çerçevesinde Kocaeli’nin dış ticaret hedeflerini tutturması konusunda diğer illerden önde olacak. Bizim şehrimiz çok daha büyük başarılar gerçekleştirilecek. Belediyelere yeni dönemde düşen firmalara öncülük etmek. Bu ülkenin refahını büyütmemiz lazım” diye konuştu.

 

BİRLİKTE RAHMET VARDIR

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şu ifadelere yer verdi: “Birlikte rahmet vardır. Ticarette böyledir. Bir araya gelmek akıllı insanların işidir. Olumsuz ve duygusal havalardan etkilenmeden bu birliği zor da olsa ilerletmeliyiz. “Konuşmaların ardından İl Müftüsü Yusuf Doğan şirketin hayırlı ve uğurlu olması için dua yaptırdı. Akabinde protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.

 

dış 2

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99