Samet Gürsoy: AK Parti belediyeciliği ranttır, yolsuzluktur

Saadet Partisi İlçe Başkanı Samet Gürsoy ”AK Parti belediyeciliği ranttır, yolsuzluktur, adam kayırmaktır.Önümüzde ki seçim aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Samet Gürsoy haftalık olağan basın toplantını gerçekleştirdi. Toplantıda muhalafete atıflarda bulunan Gürsoy “Seçim sathına yaklaşıldıkça Ak Partililerin dillerinden düşürmedikleri gönül belediyeciliği, tevazu, samimiyet, adalet gibi kavramlar içi boş söylemlerden ibarettir.Ak Parti belediyeciliği ranttır, yolsuzluktur, adam kayırmaktır.Önümüzde ki seçim aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır.Ya kendini sömürenlere, ya da onlara hizmet edeceklere şans vereceklerdir.Bu iktidara önümüzde ki seçimde bir ders verilmesi gerekiyor.Bu dersi de inşallah Saadet kadroları verecektir” sözlerini vurguladı.

 

İKTİDAR FAİZ LOBİSİNE ÇALIŞIYOR

Gürsoy sözlerinde “Her ne kadar iktidar yetkilileri, bakanlar, ekonominin iyiye gittiğine dair açıklamada yapsalar, gerçek söylenen aksine ekonomik anlamda bir çıkmaza doğru gidiyoruz. Mutfakta yangın var. İnsanlarımızın ceplerinde yangın var. Geçen yıldan bu yana insanlarımız %50 fakirleştirildi.Elektrik faturalarına geçen yıldan bu yana %58 zam yapan iktidar, seçim öncesi şirin gözükmek için %10 indirim yapacağını açıkladı. İşin acı tarafı ise %10 indirim yaptık deyip arkadan elektrik dağıtım bedeline %16 zam yaparak milleti aldatmalarıdır. Bu hamle de ancak Ak Parti iktidarına yakışacak bir durumdur” şeklinde konuştu.

 

BU İKTİDAR, BU HAMLELERLE ÜLKEYE DEĞİL, FAİZ LOBİSİNE ÇALIŞMAKTADIR

Sözlerinin devamında “Emekliye zam gündeme geldiğinde enflasyon değerlerini tersine çevirme başarısını gösterenler, faiz lobilerine bu yıl 117 Milyar TL ödemeden geri durmayacaklar. Nice meşakkatle hayatını sürdüren bu aziz milletin alın terini, bir avuç rantiyeciye peşkeş çekmekten rahatsızlık duymuyorlar. Bu iktidar, bu hamlelerle ülkeye değil, faiz lobisine çalışmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

İKTİDARA DERS VERİLMESİ GEREKİYOR.

AK Parti kadroları 15 yıldır yerel yönetimlerde iş başında olduğunu belirten Şengöz“15 yılın vermiş olduğu rehavetle yaptıkları işin hukuka, nizama uyup uymadığıyla pek ilgilenmiyorlar. Ben yaptım oldu anlayışıyla 15 yıldır arazide at koşturuyorlar.Geçenler de haberlerde de görüldüğü üzere, Gölkay Park'ın yanı başına tarım arazisi vasfında olan araziye meclis üyesi düğün salonu inşasında bulunuyor. Yanı başında ki araziye inşaat izni verilmezken, meclis üyesi araziye inşaat başlayabiliyor” dedi.

 

ÖNÜMÜZDE Kİ SEÇİM AZİZ MİLLETİMİZ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR

Geçimini zor sağlayan insanlarımızın derme çatma yerlerine nefes aldırmadan yıkım kararını uygulayanlar bu inşaatı neden görmezden geldiklerini belirten Şengöz “Ak Parti iktidarının adaleti sadece kendi yandaşlarına çalışır hale gelmiştir.Seçim sathına yaklaşıldıkça AK Partililerin dillerinden düşürmedikleri gönül belediyeciliği, tevazu, samimiyet, adalet gibi kavramlar içi boş söylemlerden ibarettir. AK Parti belediyeciliği ranttır, yolsuzluktur, adam kayırmaktır.Önümüzde ki seçim aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır.Ya kendini sömürenlere, ya da onlara hizmet edeceklere şans vereceklerdir.Bu iktidara önümüzde ki seçimde bir ders verilmesi gerekiyor.Bu dersi de inşallah Saadet kadroları verecektir” diyerek sözlerine son verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99