Bilgili öğrenciler, yardım için çalıştılar

Başiskele'de kurulduğu 2015 yılından itibaren Kocaeli’de önemli başarılara imza atan Özel Bilgili Kültür Okulları, sosyal sorumluluk alanındaki etkinliklerine yenisini katmaya devam ediyor.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Özel Bilgili Kültür Okulları bugün okul binasında düzenledikleri ‘Kış Şenliği’ sosyal sorumluluk projesinde elde edilen geliri, Lösemi hastası çocuklara destek olan ‘Bir Dileğim Var’ derneğine bağışlayacak. Özel Bilgili Kültür Okullarının gerçekleştirdiği Kocaeli'nin en büyük iyilik organizasyonu olan Kış Şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Döner stantları, el emeği ürünler, pastalar ve börekler, hediyelik eşyalar, öğretmenlerin eşliğinde öğrenci ve velilerin desteğiyle satışa sunuldu. Yoğun bir talebin olduğu etkinliğe; müzik dinletileri, dans gösterileri ve yapılan çeşitli etkinlikler renk kattı.

 

DSC_0066

 

GELİR HER SENE BAŞKA KURUMA BAĞIŞLANIYOR

İlk yıl düzenlenen Kış Şenliği etkinliğinde elde edilen gelir LÖSEV'e, ikinci yılında elde edilen gelir Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne, geçtiğimiz yıl toplanan tüm gelir ise Down Sendromu Derneği'ne bağışlanmıştı.

 

BU SENE GELİR LÖSEMİ ÇOCUKLARA

Özel Bilgili Kültür Okulları, bu yıl da ünlü oyuncu Alper Türedi'nin kurucusu olduğu Bir Dileğim Var Derneği'ni ağırladı. Kurumsal firmaların da yer aldığı 55 stanttan elde edilen gelirin tamamı onkoloji servislerinde tedavi gören lösemi ve kanser çocuk hastalarının eğitimi için kullanılmak üzere Bir Dileğim Var Derneğine bağışlandı.

DSC_0060

 

ÜNLÜ OYUNCULAR DESTEK VERDİ

Etkinlikte ‘Bir Dileğim Var’ adına dernek kurucusu Alper Türedi ve dernek yönetiminin yanı sıra oyuncular Emre Kızılırmak ve Ferhat Yılmaz'da Kış Şenliği'ne destek verenler arasındaydı.

 

ÇOCUKLARIN DİLEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

‘Bir Dileğim Var’ dernek kurucusu Alper Türedi, “4,5 yıldır yaşama tutunmaya çalışan çocukların dileklerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Daha önce 3 farklı derneğe bağış yapıldı. Bu sene elde edilen gelirin tamamı bizim derneğimize bağışlanacak. Geçen sene burada yaptığımız bir seminer sonrası okul yönetimi böyle bir karar almış. Bu destekleri için teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

 

OKUL SADECE DÖRT DUVAR İÇİNDE DERS GÖRMEK DEĞİL

Özel Bilgili Kültür Okulları Genel Müdürü İsmail Aydemir etkinlikte yaptığı açıklamada, “Okullar sadece dört duvar içinde matematik, fen bilgisi ve diğer dersleri alabilecekleri bir yer değil. Biz çocuklarımıza hayatta neler olduğunu, nelerle karşılaşabileceklerini, farklı hayatlara nasıl dokunacaklarını öğretmeye çalışıyoruz. O etkinliklerden birisi de bu, artık dördüncü yılındayız. Bu yıl da Alper beyin kurduğu ‘Bir Dileğim Var’ derneğine yardımcı olacağız. Gelen değerli sanatçılarımıza da teşekkür ederiz. Emeği geçen tüm velilerimize, öğrencilerimize ve canla başla çalışan öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim”  dedi.

phooto (4)

 

GELİRİ ÇOCUKLAR KAZANIYOR

Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesine okulun velileri de destek oldu. Proje kapsamında okulda kurulan çeşitli stantlara, veliler evlerde yaptıkları yemekleri getirdi. Veliler ve okul yönetimi tarafından yapılan yiyecek ve içecekleri ise satmak öğrencilere kaldı. Öğrenciler yaptıkları satışlarla hem okulun sosyal sorumluluk projesine destek oluyor hem de yardımlaşma ve sosyalleşme ruhunu benimsiyor.

 

phooto (5)

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99