Bilgi Köprüsü Montessori, Pazarda tezgah açtı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde faaliyet gösteren ilimizin ilk Montessori eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası’nı şimdiki adıyla “Yatırım, Tutum ve Türk Malları Haftası”nı akıllarda kalıcı, uygulamalı bir programla kutladı. Öğrenciler, öğretmenler hep birlikte İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nda tezgah açarak yerli üretim sebze ve meyve satışı yaptı.

BİLİNÇLİ TÜKETİMİN ÖNEMİ
Uygulamalı bu eğitim öğrencilerde yerli tüketim bilincinin artmasını sağladı. Hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın gerekliliği anlatıldı. Yerli malı kullanmanın önemine vurgu yapıldı. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği çocuklara anlatıldı. İhtiyaçlara göre harcama yapmanın önemi üzerinde duruldu. Parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektiği gibi korumanın ve dikkatli kullanmanın önemini öğrenciler en iyi şekilde kavramış oldu.


BELEDİYE DESTEK VERDİ
Öğretmen ve öğrencilerle birlikte Pazar etkinliğine Bilgi Köprüsü Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu da katıldı. İzmit Belediyesi stant yeri sağlayarak destek verirken İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç’a bu anlamda teşekkür edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99