‘’İş Dünyamızla Güç Birliği Yapıyoruz’’

Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe ilçesinde yer alan BEKAERT Fabrikası’nı ziyaret etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, binek araçların lastiklerinde kullanılan çelik kordu üreten BEKAERT Fabrikası’nı ziyaret etti. Çalışanlarla buluşan ve öğlen yemeğinde emekçilere eşlik eden Başkan Karaosmanoğlu, BEKAERT Fabrikası Türkiye Genel Müdürü Hakan Saner’den üretim hakkında detaylı bilgi aldı. Üretim bantlarını da gezen Karaosmanoğlu, “Ülkemiz ve kentimiz üretim kapasitesiyle, finansal alt yapı sistemiyledünyada adeta bir güneş gibi parlıyor.Son zamanlarda yaşanan bunca sıkıntıya ve dış etkilere rağmenülkemizin ekonomik göstergelerininpozitif bir seyir izlemesi,Dolar’ın, Avro’nun ve enflasyonun dizginlenmesi bunun en açık delilidir” dedi.

 

SANER, “BİNE YAKIN KARDEŞİMİZLE ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

BEKAERT Fabrikası Türkiye Genel Müdürü Hakan Saner, Başkan Karaosmanoğlu’nun fabrikalarına gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’deki tüm lastik fabrikalarına çelik kordtedarik ettiklerini söyleyen Saner, “Yüzde elli ihracat yapan iki fabrikamızda bine yakın çalışan kardeşimizle üretim gerçekleştiriyoruz. Gerek istihdam gerekse 200 milyon Avro tutarında bir ciro gerçekleştiriyoruz. Yurt dışında yirmi ülke bizim ürettiğimiz ürünlerle üretim gerçekleştiriyor” açıklamasını yaptı.

 

GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA ÇAĞDAŞ VE ROL MODEL FABRİKALAR

Fabrika alanında inceleme yapan, insan ve çevre odaklı üretim gerçekleştirmesi nedeniyle Fabrika Genel Müdürü Hakan Saner’e teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  BEKAERT içerisindeki hayvanat bahçesinde de inceleme yaptı. Yeşile, suya ve toprağa hassasiyet gösteren bir fabrika yönetiminin ülkeye ve kente kazandırdığı değerlerin öneminden bahseden Başkan Karaosmanoğlu, üretim merkezlerinin yenilebilir kaynak ve geri dönüşümlerdeki etkin çalışmalarının da günümüz dünyasında çağdaş ve rol model fabrikalar olarak görüldüğünü de belirtti.

 

“OLUŞTURDUĞU İSTİHDAM ORTAMINI ÇOK DEĞERLİ BULUYORUM”

BEKAERT Fabrikası Türkiye Genel Müdürü Hakan Saner, Başkan Karaosmanoğlu’nun fabrikalarını ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını da vurgularken, “Başkanımız bize güç ve enerji verdi. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu. Kocaeli sanayicisinin, iş adamınınbu kente veülkemize sunduğu artı değer, oluşturduğu istihdam ortamını çok değerli buluyorum. İş insanlarımız, sanayicilerimiz;Kocaeli’ni her zaman daha ileriye,daha iyiye taşıyorlar.Bizler de iş dünyamızın dernekleriyle ve sanayicilerimizle sık sık bir araya gelip, varsa sorunları masaya yatırıyor,güç birliği yapıyoruz.Sanayicilerimizin ve iş adamlarımızınKocaeli’ne ve Türkiye’ye yeni ufuklar, yeni projeler çizecek olanuzun soluklu çalışmalarınınbaşarıya ulaşacağına inanıyorum” dedi.

 

“DOĞA VE TURİZM MERKEZİNE DE DÖNÜŞÜYORUZ”

“Kocaeli hepimizin gözbebeğidir” diyen Karaosmanoğlu ayrıca, “Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi.Uzun yıllar çevre kirliliği vedev sanayi kuruluşlarıyla birlikte adı anılan Kocaeli’miz,göreve geldikten sonra yaptığımızçevre yatırımları sayesinde bugün artık güzel doğası veçevreci sanayi tesisleri ile dile getiriliyor. Kocaeli’ne gelenler, şehrimizinne kadar değiştiğini ve güzelleştiğini dile getirmeden duramıyorlar. Aynı zamanda hızla bir doğa ve turizm merkezine de dönüşüyoruz. Yaptığımız çalışmalarlaKocaeli’nin vitrini değişiyor ve güzelleşiyor. İnanıyorum ki bu değişim önümüzdeki dönemlerde de en güzel şekilde sürecek” açıklamasını yaptı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehri Belediyesi Başkan Danışmanları Nermin Tol ve Gültekin Görüm, Başkan Karaosmanoğlu’na ziyarette eşlik eden diğer isimlerdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99