Gazi Lisesi’nde duygusal bir gün

Gazi Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Gedikli, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir çalışmaya imza attı

Okuldaki 45 öğretmenin resmini özenle çizip okulun girişine asan Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Gedikli, bu çalışmasını 2 günde tamamladı. Her öğretmenin branşıyla ilgili resmini özel olarak çizen Ayşe Gedikli’nin bu çalışması Öğretmenler Günü’ne kadar sergilenecek.

 

‘SON ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ’

Okulun idarecileri ve öğretmenleri tarafından da çok beğenilip takdir edilen bu çalışma bir ilk özelliğini de taşıyor. Konuyla ilgili konuşan Gazi Lisesi Müdürü Zeki Koyun, “okulumda son öğretmenler günü olacak. Tabi ki hüzünlüyüz. Çünkü oklumda son öğretmenler günü olacak. Bir öğretmen arkadaşımız da rahatsızlığımızdan dolayı hastanede tedavi görüyor. Kendisine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

 

‘HÜZÜNLÜYÜZ’

Okulda bu yıl göreve başlayan Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Gedikli’yi bu çalışmasından dolayı tebrik eden Müdür Yardımcısı Numan Özel ise “Bizler de okulumuzun taşınacağı için hüzünlüyüz. 4 yıldır bu okuldayız. Tarihi bir bina burada öğrencilerimize ders vermek ayrı bir heyecandı. Yeni okulda eğitime devam etmek ayrı bir güzellik ama bu tarihi dokunun içinde eğitim vermek de ayrı bir güzellikti. Okulumuzu çok özleyeceğiz” diye konuştu.

 

‘ÖNCE TASARLADIM SONRA ÇİZDİM’

Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Gedikli ise çalışmayı nasıl yaptığını aktararak “Öğretmenlerimizi biraz izledim ne yapabilirim diye düşündüm. Öğretmenlere rica edip fotoğraflarını çektim. Şerif İlhan Kaya (Almanca Öğretmeni) öğretmenlerimizin fotoğraflarını çekerek bana yardımcı oldu. Bende onları bilgisayar ortamında düzenledim ve kuşe kağıda bastırdım. Kafamda düşündüklerimi kağıda kurşun kalemle çizdim. Çizim aşaması ve renklendirme ile sonlandırdım” ifadelerini kullandı.

 

GAZİ ANADOLU LİSESİ’NİN TARİHÇESİ

1885-86 yıllarında Mektebi İdadisi olarak hizmete giren Gazi Anadolu Lisesi’nde ilk ders zili 12 Eylül 1888’de bir sınıf için çaldı. 1915’te 1. Dünya Savaşı yıllarında Yunanlılar tarafından işgal edilerek yağmalanan okul, 1922 yılında İzmit’in düşmanlardan geri alınmasıyla ortaokul olarak hizmet vermeye devam etti. 31 Ekim 1945’te ise lise olarak eğitime devam etti. 1965 yılında ortaokuldan ayrılarak karşısındaki binaya (İzmit Lisesi) taşındı. 193-1994 öğretim yılında tekrar Gazi Lisesi olarak eğitim öğretime başladı. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99