Bilgi Köprüsünde Kasım sendromu anlatıldı

Üniversite giriş sınavlarında son iki yılda elde ettiği Türkiye dereceleriyle dikkatleri üzerine çeken Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu’nda YKS-2019 hazırlıkları sıkı şekilde devam ediyor.

Bilgi Köprüsü, öğrencilerin yoğun stres yaşadığı kasım ayında velilere yönelik eğitim semineri düzenledi. 


ÜST ÜSTE BAŞARILAR
İzmit Yenişehir Mahallesi Destanlı Sokak’ta bulunan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, iki yıldır Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ciddi başarılara imza atıyor. Türkiye sıralamasında iki yıl önce ilk 100’de 3 derece elde eden Özel Bilgi Köprüsü, geçen yıl 4 dereceyle başarı çıtasını yükseltti. Yerleştirme puanlarına göre Kocaeli 1’leri de geçen yıl Bilgi Köprüsü’nde yer aldı. Geçen yıl ayrıca Türkiye sıralamasında ilk 1000’de 14, ilk 50 binde 225 derece kaydedildi. Bilgi Köprüsü Özel Öğetim Kursu, bu yıl da işi sıkı tutuyor. YKS-2019 hazırlıklarına ağustos ayında start veren Bilgi Köprüsü, önceki gün bu yıl sınava girecek öğrencilerin velilerine yönelik eğitim semineri düzenledi. 


TÜGEN’DEN UYARILAR
Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde Kurum Müdürü Zeynep Melda Müftüoğlu Yıldırım ile Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen konuşmacı olarak yer aldı. Yıldırım, gelecek haftadan itibaren deneme sınavlarının sayısının artacağını belirterek, “Çok istekli, sınava tam konsantre olmuş öğrencilerimizde kasım ayında bazı değişiklikler olduğunu evde velilerimiz de fark ediyordur. Bunu yadırgamamak gerekir. Bu durum kasım ayında her zaman yaşanan bir süreç. Buna Kasım Sendromu da diyoruz. Okulda sınavların başlaması, büyük sınavın artık yaklaşıyor olması öğrencilerde strese neden olabiliyor. Bunun üstesinden ailelerin desteği ile daha kısa sürede gelebiliriz” diyerek velileri uyardı. İlimizin duayen eğitimcilerinden, Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen de, YKS’ye hazırlanan bir öğrencinin uykusundan yediği yiyeceğe kadar herşeyin sınav performansına etkisi olduğunu belirterek, “Sağlıklı beslenme, düzenli uyku, spor yapmanın sınavdaki başarıya etkisi var. Bunun için bazı alışkanlıkları bu dönemde değiştirmek gerekir. Örneğin, cep telefonlarına daha az vakit ayırarak, düzenli spor yapılabilir. Bunun için salona gitmeye de gerek yok. Evde basit birkaç hareket veya yürüyüş de yeterlidir” dedi. Geniş katılım sağlanan seminer yaklaşık iki saat sürdü.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99