Bilgi Köprüsü’nde kadın sağlığı toplantısı

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda, kanser hastalığının nedenleri, korunma yolları ve tedavisiyle ilgili eğitim toplantısı gerçekleşti.

İzmit Yenişehir Mahallesi’nde kreş, anaokulları ve özel öğretim kursları olarak 5 ayrı birimde faaliyet gösteren Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda sosyal sorumluluk projesi kapsamında kanser farkındalık toplantısı gerçekleşti. 


VALİ AKSOY’UN EŞİ HÜLYA HANIM BAŞLATTI
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Hanım tarafından geçen yıl başlatılan ve ilçelerde kaymakam eşlerinin himayesinde gerçekleştirilen Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi’nin (KSEP) İzmit Koordinatörü Dr.Işın Bilginer’in konuşmacı olduğu eğitim toplantısı, İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgin Kaya, Özel Öğretim Kursu Müdürleri Zeynep Melda Müftüoğlu Yıldırım, Zehra Yeşiltaş, Kreş Müdürü Sibel Yalçınöz ile çok sayıda öğretmenin takip ettiği toplantıda kanserin nedenleri, korunma yolları ve tedavisiyle ilgili önemli bilgiler verildi. 


KANSERDE ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA VURGULANDI
Özellikle meme kanserinin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğuna dikkat çekildi. Her sekiz kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağı, meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntemin erken teşhis olduğu açıklandı. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse % 96’ya kadar varan oranlarda, hastalıktan kurtulma şansı olduğuna dikkat çekildi. Öte yandan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy tarafından ilimizde başlatılan KESP sayesinde bugüne kadar 20 bine yakın kadına sağlık eğitimi verildiği öğrenildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99