Karaosmanoğlu:Hiç bir engel tanımıyoruz

Gebze OSB – Darıca Sahil Metro Hattı temel atma töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu “Tüm dünyada olduğu gibi bizde Kocaeli’de bunun ilk adımını atıyoruz.Hiçbir engel tanımıyoruz."dedi

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanı Binali Yıldırım Gebze OSB – Darıca Sahil Metro Hattı temel atma töreni için ilimize geldi. Gebze Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen temel atma törenine TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Genel Sekreter İlhan Bayram, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Sivas Milletvekili Habib Soluk, GTÜ Rektörü Muhammet Hasan Aslan, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi

 

KOCAELİ METROSU’NUN İLK ADIMINI ATIYORUZ

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün ülkemiz ve şehrimiz için güzel bir gün. Kocaeli’nin en büyük yatırımlı projesinin temel atma günündeyiz. Heyecanlıyız ve inançlıyız. Toplam 5 milyarlık bir yatırımla metro hattımızın temelini atıyoruz. Yani Kocaeli metrosunun ilk adımını buradan atıyoruz. İnşallah ileride diğer ilçelerimizde de bu çalışmalar sürecek. Bugün yerin altından bir yol açıyoruz. Ülkemize yapılan ekonomik saldırılara, yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza ara vermeden karşılık veriyoruz” sözlerini kullandı.

ŞİMDİ UYGULAMA ZAMANI GELDİ

“Tüm dünyada olduğu gibi bizde Kocaeli’de bunun ilk adımını atıyoruz” diyen Karaosmanoğlu, “Hiçbir engel tanımıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız ve meclis başkanımızın desteğiyle tüm engelleri tek tek aşmaya devam edeceğiz. Bunu sizler değerli halkımızla gerçekleştireceğiz. Yerin üstünde ilerlemekte zorlanan insanımız için yerin altında demir ağlar örmeye başlıyoruz. Cumhurbaşkanımız şöyle diyor. Oku, düşün, uygula ve neticelendir. Biz bunları tek tek yaptık ve şimdi uygulama zamanı geldi ve Allah’ın izniyle neticelendireceğiz” diye konuştu.

 

TRAFİK STRESİNDEN KURTULMAMIZI SAĞLAYACAK

Karaosmanoğlu sözlerini, “Parolamız belli. Kocaeli’nin parolası bellidir. Çalışınca oluyor. Bizim aynamız Kocaeli’ye kazandırdığımız eserler ve projelerimizdir. Kocaeli metrosu da bunlardan bir tanesidir. Toplam 32 km yakın, 6 buçuk metre çapında metromuzu inşa edeceğiz. Tüm yatırım maliyeti Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Metromuz sürücüsüz çalışacak ve tüm metrolardan ileri düzeyde hizmet verecek. Yolcuları toplayan, dağıtan bir kalp gibi çalışacak olan metromuz, trafik stresinden kurtulmamızı sağlayacak. Metromuzun ilk adımı hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99