9.Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği Sona Erdi

Bu yıl 9.’suyapılan ve 3 gün süren Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı7 yabancı ülkeden 18 yabancıve 65 Türk sanatçı olmak üzere 465 Kırkyama sevdalısının katılımları ile fotomaraton yarışması ödül töreni ve sergisi ile son buldu.

Sanatçıların kendi yaptığı çalışmaların sergilendiğini ve açılışının gerçekleştiği 9. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı 3 gün boyunca vatandaşların beğenisine sunuldu.Festivalin 2.Günü Sosyolog Ali Aktaş tarafından “ Gölcük Sosyal – Kültürel Yapısı “ Öğretim üyesi Dr. Mine Can tarafından da “ Gölcük Geleneksel El Sanatları “konulu çalıştay, teknik paylaşım, sergi, çalıştay, defile, tiyatral gösterimler, folklor gösterimi, pişmaniye çekimi, lokma ikramı, Türk mutfağı ikramı ve 2018 Kırkyama Foto maraton yarışması ile birçok etkinlikler ile tamamlandı.

 

212 FOTOĞRAFTAN 22 ADEDİ SERGİYE LAYIK GÖRÜLDÜ

Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği ve Çalıştayı Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş’ın katılımıyla FotomaratonÖdül töreni gerçekleşti. Kırkyama şenlikleri boyunca sergilenen eserler ve Etkinlikleri kapsayan fotoğraf yarışmasında 212 fotoğraf içerisinden 22 adedi sergilenerek 3 fotoğraf ödüle layık görüldü. Buna göre FotomaratonYarışmasında;

  1. Aytül Akbaş
  2. Şerife Keser
  3. Ömer Şahin Ödüllerini Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş verdi.

 

Ayrıca Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Dernek Başkanı İsmail İkiz ve jüri üyelerine Gölcük Belediye Başkanı İbrahim Tektaş tarafından plaket verildi. Festivale katılım sağlayan yabancı sanatçılar Güney Kore ekibi adına Jungsook Lee, LimAejin, Kim Hong Joo, İspanya’dan NataliaİnfantesMangione, Fransa’dan MaryseAllard Le Roux, Mısır’dan EkramyHanafyAhmedMahmoud, Kırgızıstan’danAlamanovaCholpon ödüllerini protokol takdim etti.

Festival tüm katılımcılar ile toplu fotoğraf çekilerek tamamlandı

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99