Sağlık Müdürlüğü 17 Ağustos’u andı

İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları İzmit Belediyesi tarafından Cephanelik bölgesinde yaptırılan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ni ziyaret etti.

İzmit Belediyesinin davetiyle İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, başkanlar ve sağlık çalışanların rehber eşliğinde yaptığı müze gezisinde duygusal anlar yaşandı.

Deprem simülasyonu, üç boyutlu görsel alanları, depremle ilgili görsellerin ve canlandırmaların yer aldığı müzede; deprem gerçeğinin unutturulması ve gelecek nesillerin deprem bilinciyle yetişmeleri amaçlanıyor.

 

ERGÜNEY “TÜRKİYE HER GEÇEN GÜN AFETLERE DAHA HAZIR HALE GELİYOR”

Müze gezisi sonrasında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney; “17 Ağustos’ta Deprem Anma ve Farkındalık Müzesini gezerek, tesisi incelemek, personelimizle birlikte daha bilinçli hale gelmek amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik. Afetlerde sağlık boyutu çok önemli. Özellikle depremlerde ilk müdahale eden AFAD ve UMKE ekibi (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) 7/24 olarak hizmet veriyor. Türkiye her geçen gün afetlere daha hazır hale geliyor. Tabiki bu durum gurur verici. Vatandaşlarımızdaki bilincin daha iyi olması gerekiyor. Zihniyet değişimi gerekiyor. Bu sebeple afetlerin unutulmaması için kamu kurumlarımızın da bu tip tesisleri yaparak insanları bilinçlendirmesi son derece önemli. Afetleri hafızalarımızda taze olarak tutmak gerekiyor. Bu güzel çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99