CHP'li delegelerden kurultay çağrısı!

CHP’de Kocaeli'de Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalif olan delegeler açıktan kurultay çağrısı yaparak bir basın açıklaması yayınladı

İşte CHP'de Kocaeli Kurultay delegelerinin yaptığı basın açıklaması;

24 Haziran Genel Seçimlerinde alınan sonuçlar ülkemizde; Laik Demokrasiye, çağdaş Türkiye sevdasına inanan milyonlarca vatandaşımızda hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu hayal kırıklığı maalesef öfke, yılgınlık ve umutsuzluğa neden olmaktadır.

 

Türk ulusu ne zaman dara düşse; öyküneceği, gururla yâd edeceği tarihin şanlı yaprağı Kurtuluş Savaşıdır. Halkımız 1919 yılları şartlarından asla daha kötü duruma düşmemiştir. Emperyalizme karşı bu mücadeleyi veren bu millet eminiz ki çağdaşlık mücadelesini de kazanacaktır.

Bizler partimizin 6. Ok’undan biri olan devrimciliğin verdiği cesaret ve öngörüyle yılmadan mücadelemize devam edeceğimize halkımıza söz veriyoruz.

 

DAHA GÜZELİNİ GERÇEKLEŞTİRME İDEALİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Lakin mücadele etmek için olmazsa olmaz olan sürekli değişiklik, yenileşme arzusu ve daha güzelini gerçekleştirme idealinden asla vazgeçmeyeceğiz. Son günlerde kamuoyuna yansıyan CHP’nin Kurultaya gidip gitmemesi konusunu bizler salt birilerini seçme olarak görmemekteyiz. 

Kurultayın; mevcut durumu doğru analiz etmeye, ertelenen kurumsal dönüşüm için acil olarak ortak aklı hakim kılmaya, özeleştiri mekanizmalarını çalıştırmaya ve köklü bir reformu başlatmak üzere toplanmasını istemekteyiz.

 

İlk kurultayı Sivas Kongresi olan, ilk hedefler beyannamesiyle siyasal özgürlüklere farklı bakış açısı getiren, ambleminden ilkelerine kadar tüm ideolojik sürecini kurultaylarda toplayan ülkenin gerçek demokrat ve ilerici partisi için kurultaylar bir kargaşa değil, çıtayı bir üst noktaya taşıma planlamasıdır.

 

Bu vesileyle aşağıda imzası bulunan Kocaeli Kurultay Delegeleri olarak Türkiye’nin fikir platformunun bir an evvel toplanarak, ülkemizi çağdaşlığa götürecek yol haritasını halkımıza sunmaya borçlu olduğumuzu düşünüyoruz.

 

 

DELEGELER

NİLGÜN DÜZEN ( İzmit - Şirintepe Mahallesi Muhtarı )

GÜLAY EYİSABUNCULAR ( Kandıra İlçe Başkanı )

YAPRAK FİDANCI ( Körfez İlçe Eski Sekreteri )

MEHMET HİLAL KAPLAN ( Kocaeli Eski Milletvekili )

DURMUŞ KARABOĞA ( Gebze İnönü Mahallesi Eski Muhtarı )

İRFAN KESKİN ( Başiskele İlçe Başkanı )

MEHMET ÜMİT KÜÇÜKKAYA ( İzmit İlçe Eski Başkanı )

YAKUP TÖRK ( Darıca İlçe Başkanı )

YILMAZ UÇAK ( Kocaeli İl Eski Yöneticisi )

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99