Flaş Kocaeli

Gülaçtı Kuyumculuk kapatıyor mu?

İlimizin en büyük kuyumcularından biri olan Gülaçtı, Tüysüzler kuyumculuk ve İslam Kadıçeşme'nin vukuatlarinda sonra  işlerini epeyce büyütmüştü.

 

Sahibi Hüseyin Gülaçtı da inşaat dahil bir çok iş sonrasında hakkında bir çok dava açılmıştı.

Hatta 2016 yıllarında Hüseyin Gülaçtı 2 yıl 7ay hapis cezası bile almıştı.
Şikâyeti Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK)  yapmıştı

Hüseyin Gülaçtı'nın suçlanma gerekçesi ise 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’na muhalefet etmesiydi.

Altın hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. Kocaeli'de bir çok kuyumcu bu hareketlilik karşısında sıkıntıya giriyor.

 

Bu sıkıntılı süreçte ise bazı kuyumcular zor dönemleri yasak olmasına rağmen kredi kartı komisyonculuğu ile yada  farklı işler ile  atlatmaya çalışıyor.

Önce Tüysüzler sonra İslâm Kadıçeşme.Halk artık korkuyor, paralarını kuyumcularda tutmuyorlar. Hâl böyle olunca da büyük kuyumcular ya başka işlere yöneliyor yada sermaye azaltımına gidiyor.

Buda insanımızda güven kaybına sebep oluyor.

GÜLAÇTI kuyumculuk Kocaeli'de sevilen ve güvenilir bir firma. Fakat GÜLAÇTI Kuyumculuğun eskiden vitrin camından baktığı zaman insan içinden , burada Servet yatıyor, buradaki bilezikler ile elli daire alınır diye hayal kurardı. Fakat şimdi GÜLAÇTI Kuyumculuk vitrininde neredeyse hiç bir şey yok gibi bir görüntü var.

Bu görüntüler karşısında acaba GÜLAÇTI Kuyumculuk krizlere dayanamayıp kapatmaya mı hazırlanıyor diyor insan.

 

Bir çok kuyumcunun vitrininde milyonlarca lira değerinde altın dururken GÜLAÇTI 'nın vitrininde elle sayılacak kadar az altın olması, firmanın ya inşaat işlerine ağırlık vereceği yada ekonomik krize girdiği düşünülüyor.

 

Bu görüntüler acaba GÜLAÇTI firması iflas mı ediyor, batıyor mu dedirtiyor insanlara.

Halk arasında yayılan dedikodular da bu tezi bu doğrular gibi, vatandaş GÜLAÇTI kuyumculuğun da ekonomik sıkıntılar dan dolayı kapatmaya hazırlandığı yönünde

Eski davalarından ceza alan Hüseyin Gülaçtı o zamanlar savunmasında şu kelimeler ile kendisini savunmuştu.


“Vatandaşa ileride geldiklerinde ödemede kolaylık olması açısından aldıkları altının gramını yazan kartlar verilir. Ancak üzerinde para miktarı yazılı kart uygulaması yoktur” diyordu fakat o zamanlar piyasada üzerinde alınan para miktarının belirtildiği yığınla kart dolaştığı iddia ediliyordu.

Bir çok şikayet var GÜLAÇTI Kuyumculuk hakkında , önümüzdeki günlerde bize gelen vatandaş şikayetlerini sizlerle paylaşacağız. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ali - 05 Mayıs 2019 13:59
Ben huseyingulacti beye dovizdegisdirmekicin verdim veobenim barami gasp etti hergun yalan soyledi en kodusude cocuklarinin uzerine yemin ediyor bugun git yarin ben guven lik guclerimizi goreve davet ediyorum birdaha saygilar
BURAK TOPUZ - 03 Mayıs 2019 09:51
Sizin derdiniz GÜLAÇTI kötülemek iftirah atarak yayın yapmayamı çalışıyorsunuz adam 41 avm Geçen sene kapatı yalan söylemeyin millette yalan yanış haber yapmayın
Adem - 31 Temmuz 2018 02:25
Bence kapatsınlar zaten sattıkları ürünün arkasında durmuyorlar
Çantacı FERHAT - 21 Haziran 2018 14:52
Vayyy tüysüzlerden sonra Gülaçtıda kapatırsa çarşıda işler yabharbiden bozuk yada yine olan millete olacak yani altın döviz birikimlerini bunlara yatırım için verenlere aman ALLAH korusun...

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99