Özel Bilgi Köprüsü’nden muhteşem final

İlimizin çift yabancı dil eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü KIDS, eğitim-öğretim yılını muhteşem bir finalle kapattı

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nun yıl sonu gösterisi Yahya Kaptan Mahallesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Müzik, bale ve dans gösterileriyle dolu dolu geçen programı Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz da takip etti. Öğrenci velilerinin büyük beğeni ile izlediği gösterilerin tamamı Türkçe ve İngilizce gerçekleşti. 


EĞİTİMDE İLK DÜĞME BENZETMESİ
Kids Anaokulu Müdürü Fikret Kaya, programın açılış konuşmasında, “Eğitimin en önemli amacı öğrenmeye ilgi uyandırmak, çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Çocuk bizden sevgi, ilgi, özveri ve güven bekler” dedi. Mezun olan Sevgi Kelebekleri ve Sevgi Çocukları sınıflarına öğretim hayatlarında başarı dileyen Kaya, “Biz bir aile olduk. Çocuklarımızı ilkokulda alacakları ilk karneyle gelecek yıl ziyaretimize beklediğimizi şimdiden değerli velilerimize hatırlatmak isterim. Biz gömleğin ilk düğmesini ilikledik ama daima sizin yanınızda olacağız” dedi.


SUNUMLAR TÜRKÇE VE İNGİLİZCE YAPILDI
Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nun yıl sonu gösterisi Türkçe ve İngilizce sunumla gerçekleşti. Program İnci Taneleri (Pearl Drops) ve Kuğular (Swans) dans gruplarının bale gösterileriyle başladı. Öğrencilerle bir yıl boyunca bu gösteriye hazırlanan Bale Öğretmeni Bihter Özgürer’in de kostümüyle sahneye çıkıp, grupla dans etmesi büyük alkış aldı. Bu gösterinin ardından 5 yaş grubu Sevgi Kelebekleri sınıfı Güzel Ülke (The Beatutiful) gösterisini sundu. Sisler içinde ortaya çıkan çocuklar, yerel kıyafetlerle ülkeleri İngilizce olarak tanıttı. 


PEŞ PEŞE RENKLİ GÖSTERİLER
Daha sonra sırasıyla 3 yaş grubu Sevgi Çiçekleri sınıfının Şirinlerin Dansı (Dance of the Smurfs), 4 yaş sınıflarının Karadeniz Fırtınası (Black Sea), Bölgeler Panayırı (Regions Fair), Halk Oyunu (Folk Dance) ve 5 yaş grubu Sevgi Çocukları sınıfının Dünyanın Renkleri (Colours of the World) dans gösterileri sahnelendi. Profesyonelleri aratmayan performanslar büyük beğeni topladı. 


BABALAR GÜNÜ SÜRPRİZİ DE VARDI
Ayrıca bazı grupların Almanca gösterileri de programa renk kattı. Finalde Babalar Günü sürprizi vardı. Çocuklar hep beraber sahneye gelerek, “Baba bir bak bana” şarkısı eşliğinde “Babalar çınar gibidir, gölgesi bize yeter” pankartı açtı. Gösterilerin ardından Süleymen Demirel Kültür Merkezi fuayesinde açılan karakalem resim sergisinde babalara, çocuklarıyla birlikte olan karakalem resimleri hediye edildi. Başta Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz’a çocukları Fatih ve Ömer’le birlikte olan resmi de verildi. Anaokulu Müdürü Fikret Kaya, babaları bulutların arasından süzülen ışık huzmelerine benzeterek, “Onlar ailemizin görünmez kahramanlarıdır. Babalarımız her gün değerlidir“ dedi. Korkmaz, muhteşem yıl sonu gösterisinin hazırlanmasında emeği geçen bütün öğretmen ve çalışanlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99