''Güzellik Nouvelle'den Sorulur''

Geçtiğimiz aylarda Erdal Yıldırım’ın sahibi olduğu Nouvelle Vie Estetik ve Güzellik Salonu’nun İzmit’te 2. şubesi Yürüyüş yolu üzerinde açılmıştı. Bizde güzellik merkezinin sahibi Erdal Yıldırım’ı daha yakından tanımak, yaptığı çalışmaları, sektörün ne durumda olduğu, açtığı subeyi ve güzellik merkezi olarak hangi hizmetleri sunduğu ile ilgili detaylı bir bilgiler almak istedik ve kendisiyle bir röportaj gerçekleştirdik.

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

Öncelikle  kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Erdal Yıldırım Nouvelle Vie Güzellik Estetik merkezlerinin sahibiyim. Sakarya’da 2, İzmit’te 2  tane olmak üzere toplam 4 tane şubemiz var..5 yıl oldu bu işe girişimiz, son şubemizi Sakarya’da 2 ay önce açtık. İzmit’ten yoğun bir ilgi aldık bunun sayesinde de İzmit gibi güzel bir şehrimize  2. şubemizi açmış bulunduk. Buradaki aynı yoğun ilgiyi Sakarya’da da  gördük ve Allah nasip ederse orada da 3. şubemizi açacağız.

 

DSC_0411

 

Güzellik merkezinde hangi hizmetleri veriyorsunuz?

 Merkezimizde her güzellik merkezinde olduğu gibi epilasyon, cilt bakımı,cilt bakımının her türlü himetleri leke bakımı,akne bakımı, anti aging, cilt toplama, mezoterapi, ameliyatsız yüz germe gibi bir çok hizmetlerimiz mevcut. Ayrıca zayıflama, soğuk lipoliz, vela shape, kavitasyon, radyo frekans, selülit giderme, sıkılaştırma, vücut toparlama, medikal el-ayak bakımı, nasır bakımı, batık tırnak bakımı, mantar bakımı ve saç ekimi, kalıcı makyaj, dövme silme gibi bir sayamadığım bir çok hizmetimiz merkezlerimizde mevcut.

 

FOTO 5

İzmit’te Güzellik Merkezi sektörü ne durumda?

 Bugün İzmit’te 20-25 belki 30 tane güzellik merkezi var. Ama bu işte işini en iyi yapan ayakta kalıyor.Ayda 5 tane güzellik merkezi açılıyorsa 6- 7 tanesi belki o ay kapanıyordur. Hizmet sektörü olduğundan bu işte müşteriye en iyisini sunmak zorunda kalıyorsunuz. Diğer türlüsü işinizi kötü yapıyor, eksik  kalıyor, müşterilerinizi memnun edemiyorsanız en fazla  o işletme 3-4 ay sürer, ötesi olmaz.  

 

 merkez-resim-800x389

 

 

Fiyat koşulları ve çalışanlarınızdan bahseder misiniz?

Fiyat olarak zaten biz broşür sistemiyle çalıyoruz.Bizde ki fiyatlar hep toptan olduğu için çok uyguna mal oluyor.Bizim işletmelerimizde 18 kişi çalışıyor.6 tane estetisyenle çalıyoruz.6 ayrı lazer cihazı ile çalışıyoruz. Kalite olarak İzmit ve Sakarya’da ismimi duyurmuş bir firmayız.

 

 FOTO 3

 

 

Erkeklere de hizmet veriyor musunuz?

Sadece kadınlara. Bizim adliye vergi dairesiyle sözleşmemiz var.Adliye ile tam resmi imzalanmadı ama vergi daireleriyle resmi bir sözleşmemiz var.Referans olmadığı sürece erkek almıyoruz.Normal sıradan bir erkek gitse “Ben epilasyon yaptırmak istiyorum” derse işlem yapmazlar.Ama biz buradan referans sağlayarak -özellikle belirtiyorum güvendiğimiz insanlara- eşimiz, dostumuzu, yakınımızı gönderiyorum. Sonuçta orda kadınlar oturuyor, kadın müşterilerimiz var, savcı eşi var, avukatlar var yani her erkeğin gidip onlara rahatsızlık vermesini istemeyiz.

 

4 şubenizin 3 Günlük kârını Mehmetçiğe bağışlamışsınız, doğru mu?

 Evet böyle bir şey yaptık, doğrusu aslında bunu çok dillendirmek istemiyorum.Yaptığımız iyiliğin anlamı kalmıyor ama toplumu bilgilendirmek açısından söylemek gerekirse bu kampanya 19-20-21 Nisan günleri yapmış olduğumuz bir kampanyaydı 3 günümüzün 3’ünüde Mehmetçik vakfına bağışladık.Bu ülkenin vatandaşı olarak maddi-manevi her zaman destek sağlayacağımızı göstermek için böyle bir projeyi üstlendik ve yaptık.

 

Ne kadar bir miktar kazanıp bağış yaptınız?

 Ortalama 5 bin lira, 4800 lira gibi bir rakam ama tam miktar daha belli olmadı.4 şube olduğu için daha hesapları yapıyoruz. Net bir şey şimdi söyleyemem. Biliyorsunuz ki bu projeyi  şehir içi dolmuşlarına kadar yaptılar.Biz neden yapmayalım dedik. Bizde Mehmetçiğimizin yanında olalım, kendimizi, rengimizi, görüşümüzü hem belli edelim hem de Mehmetçiğimizin, askerimizin yanında olduğumuzu ifade edelim diye böyle bir şey yaptık. Çok faydalı ve güzel oldu bence.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99