CHP’den81 ilde eş zamanlı OHAL'e karşı oturma eylemi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin kararına göre CHP İl örgütleri bugün 81 ilde eş zamanlı oturma eylemi yaptı

Gazi Küçüktaş

Haber
Gazi Küçüktaş

CHP’nin ilimizdeki oturma eyleminin adresi İzmit Belediyesi önünde bulunan Sabri Yalım Parkı oldu. Çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde pankartlar tutularak, şarkılar söylendi.Sabri Yalım Parkı'nda düzenlenen oturma eylemine , il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAYIR DEMEK YASAK


Eylemde konuşan CHP İl başkanı Cengiz Sarıbay, "Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen  16 Nisan Referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşuiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize daytmıştır. Sivil darbe ortamında, "Evet" demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği "Hayır" deminin ise adeta saklandığı bir dönem yaşanmıştır.

 

TÜRKİYE'Yİ TEK TİPE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ülkemiz 21 aydır OHAL ileyönetilmektedİr. İlan ediişindeki amacından uaklaşarak demokrasive hukuk sistene yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi: insan haklarını, ifade özgürüğünü ve her türlü protesto eylemini,  halkın iradesini gasp etmiştir. Türkiye'yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ve birlikleri ile sivil topum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AK Parti OHAL'imuhalefete sopa olarak kullanmıştır.

 

photo (2)

 

 

OHAL TWİTTER'DAKİ 280 KARAKTERDEN KORKMAKTIR

OHAL 10 Ekim'de katledilen, çocuklarını anmak isteyen anne ve babaya sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan cop. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir. OHAL tiyatro oyunlarını yasaklamaktır.  OHAL n binlerce taşeron işçiyi haksız bir şekilde kadro dışı bırakmaktır. OHAL seçilmiş milletvekillerini hukuksuz bir şekilde tutuklatmaktır. OHAL doların 4 lirayı, euronun 5 lirayı aşması, Türk lirasının kaybettiği değerdir.  OHAL twİtterdaki  280 karakterden, Facebook'taki beğen butonundan korkmaktır" dedi.

 

TAKIM ELBİSELİ DARBECİLER

OHAL'i İlan ederken bir buçuk ay sürmeyecekleri dediklerini ifade eden Sarıbay, "OHAL bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmıştır. Bugün iktiar partisi yeni ortakları ile Türkiye'yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL'i bir kez daha uzatma peşindedir.  Postallı darbelerle mücadele etme vaadiylgelenler bugün takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.Bizim talebimiz kesindir; OHAL rejimine derhal son verilmelidir.  Sadece bu meydandan değil, Türkiye'nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara'daki saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99