Üzülmez’den dünya şampiyonlarına ödül

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntülü olarak arayarak ödül kazanan yarışmacıları tebrik ettiği Katar’da düzenlenen 4’ncü Uluslararası Arapça Münazara Yarışması’nda Türkiye’yi temsil ederek şampiyon olan İzmit Mehmet Akif Ersoy Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, üniversite hayatları boyunca burs sözü verdi

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen 4’ncü Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda Türkiye birinci oldu. Katar Münazara Merkezinin 7-11 Nisan tarihlerinde düzenlediği, bu yıl 53 ülkenin katıldığı şampiyonada Lübnan ekibi ile finalde yarışan İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinciliği kazandı. 52 ülkeyi geride bırakan öğrenciler Kocaeli’nin gururu oldular. 

 

İKİ YILDIR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Katar’da şampiyon olan Asiye Asude Komut, Fatma Kotan, Rümeysa Aydın, Zeynep Gökçe, Arapça öğretmenleri İman Ulvan Summakieh, Arapça Koordinatörü Esin Makaracı ile çalışarak bu önemli başarıya imza attılar. Kız öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Arapça münazara yarışmalarında iki yıldır da Türkiye birinciliği bulunuyor. Lise ikinci sınıf öğrencisi olan gençlerin okudukları İzmit Mehmet Akif Ersoy Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise hem İngilizce hem de Arapça hazırlığı olan ve bu alanda eğitim veren imam hatip okulları arasında yer alıyor.

 

GENİŞ KATILIM

Katar’da birinci olan İzmit Mehmet Akif Ersoy Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için okul bahçesinde tören yapıldı. Düzenlenen törene Kocaeli Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şener İnce ve davetliler katıldı.

 

ÜNİVERSİTE BURSLARI BAŞKAN ÜZÜLMEZ’DEN

Tören sonunda Katar’da birinci olan İzmit Mehmet Akif Ersoy Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ile bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in hediyesi anons edildi. Başkan Üzülmez Katar’da bu yıl 15 Arap ülkesi ve 35 yabancı ülkenin katıldığı şampiyonada birinci olan içlerinde Kartepeli Rümeysa Aydın’ın da yer aldığı İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Asiye Asude Komut, Fatma Kotan, Zeynep Gökçe’nin üniversitede öğretim burslarının karşılanacağı açıklandı. Başarılı öğrencileri ve ailelerini tek tek tebrik eden Başkan Üzülmez, Katar da, 53 ülkenin katıldığı Arapça münazara yarışmasında birinci olarak dünya şampiyonluğunu kazanan, geleceğimizin bilim insanı, siyasetçisi, annesi ve hayırlı evlatları olacak, cennet vatanımızın güçlü ve cesur temsilcileri bu pırıl pırıl genç kızlarımızın lisans eğitimleri boyunca, eğitim burslarını şahsım adına karşılamaktan büyük onur duyarım” şeklinde konuştu.   

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99