Ali Osman Aykan “Yasaya aykırı vaadleri var”

Kocaeli Ticaret Odası 21. Meslek Komitesi komite meclis üyesi adayı Ali Osman Aykan ile 3 Nisan’da yapılması planlanan KOTO Meslek Komitesi seçimlerini değerlendirmek için bir araya geldik

21. Meslek komitesi için şu an 2 aday var başka oluşumlar var mı?

Evet şu an iki gurup olarak seçim çalışması yapmaktayız. Engin Uçar'ın başında bulunduğu bir gurup ile bizim gurubumuz seçime girmekte. Şu an için 2 grup.

 

Rakipleriniz ile aranız nasıl?

C- Şu an için ticaret odası seçimleri dolayısıyla rakip olarak gördüğünüz kişiler de bu çarşıda yıllardır var olan esnaf arkadaşlarımız.  Aramızda öyle yoğun bir rekabet söz konusu bile değil.

 

“BİRBİRLERİYE ÇELİŞKİLİ İFADELERİ VAR”

 

Peki rakiplerinizin açıklamalarını takip ediyor musunuz?

Elbette takip etmekteyiz. Bazı açıklamaları bizi şaşırtmadı değil gerçi.

Engin Uçar beyefendinin demecinde bahsettiği 3 defa çarşı merkez ve İnterteks Fuar alanında yerel esnafımıza destek için yapılacak panayırlar zaten yapılmaktadır. Bizim komitemizin de içinde bulunduğu komisyon tarafından hazırlanmıştır. Yapılacak festival Afrin operasyonundaki şehitlerimizin anısına saygısızlık olmaması için Mayıs ayına ertelenmiştir. Zaten bizlerin yayınladığı seçim bildirilerinin içinde de vardı.

 

AÇIKLANAN PROJELER BİZDE HALI HAZIRDA YÜRÜTÜLEN İŞLER

"Esnafımızın en büyük sıkıntısı olan personel sıkıntımızın KOTO'da kurs programları hazırlayarak daha tecrübeli ve bu işi meslek olarak edinebilecek insanlar yetiştirmek için çaba sarf edeceğiz' diyen arkadaşımız kısaca KOTO Akademiyi tarif etmiştir. Bu tarif ettiği KOTO' akademinin proje mimarı zaten 21. Meslek komitesidir. Geçen dönem hayata geçirdiğimiz ve yüzlerce mezun veren çalışmamızdır. Bu çalışmamızı bu dönem Koto bilgi bankası ve cv havuzu ile desteklemek te bizim projemiz.

 

“YASAYA AYKIRI BİR VAADLERİ VAR”

Bir de esnaflara ticaret odası üzerinden kredi imkanı sağlanacağı açıklandı.

 

O başlı başına bir yanlış Son olarak Engin Uçar beyefendinin demecindeki  "Yerel esnafımıza bankalardan değil de ticaret odasının imkanlarından zor dönemde kullanabileceği krediler hazırlayarak esnafın zor gününde yanında olacağız" sözleri hakkında birkaç şey söylemek isterim. Kocaeli Ticaret odası bir banka veya finans kuruluşu değildir. Kimseye hiçbir şekilde kredi veremez. Yasalar buna müsade etmiyor. Mümkün olmayan bir şeyi vaad etmek kamuoyunu yanıltmaktır.

 

“ADAY OLDUKLARI KURUMU ÖNCE İNCELESİNLER”

Sanıyorum ki arkadaşlar seçim çalışmaları ile ilgilenirken aday oldukları kurumun ne yapıp ne yapamayacağını incelemeyi es geçmişler. Bilinçli olarak yapılmadığını zannettiğim bu hatanın doğrusunu söylemek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek yarınlarda karşılaşılabilecek büyük sorunları önler.

Sandıkta durum ne olacak dersiniz?

Bizler tüm 21. Komite üyelerine 4 yıldır yaptıklarımız ve önümüzdeki dönemde yapacaklarımızı beyan eden belgeler gönderdik. Tüm 21. Komite üyelerinin bunları değerlendireceğine eminiz. Sandıktan kim çıkarsa çıksın umarım ki Kocaeli Ticareti kazanır.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99