25 bin kadına ulaşıldı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kartepe Belediyesi tarafından desteklenen Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nde 25 bin kadına ulaşıldı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi"nin eğitimlerine Kartepe’de devam ediyor. Kartepe Belediyesi tarafından desteklenen Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nde 25 bin kadına eğitim verildi.

 

PROJEYE DEVAM EDİLİYOR

Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nin dördüncüsünün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılması sonrasında mahalle bazlı eğitimlere devam ediliyor. Karatepe Mahallesi’nde verilen eğitimden sonra Avluburun Mahallesi’nde de kadın sağlığı eğitimi verildi. Düzenlenen eğitim projesine kadınlar büyük ilgi gösterdi.

 

25 BİN KADINA ULAŞILDI

Kartepe Belediyesi olarak projeyi gönülden desteklediklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe’de bulunan kadınlarımıza kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmek amacıyla bu eğitimler verilmektedir. Etkin faaliyetleri ile örnek gösterilen ve 10 bine yakın üyesi bulunan Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü’müz de bu eğitimleri sahiplenerek, destek oluyor. Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi bir çok ilimizde uygulandı. Kartepemizde verilen eğitimlerde 25 bin kadına ulaşıldı. Bu başarı bizleri gururlandırmaktadır. İlçeler arasında Kartepemiz birinci durumdadır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99