Heyecanla beklenen hac kura sonuçları açıklandı

Hac kura sonuçlarının çekilişi bugün yapılmış ve hacı adayları merakla sonuçları beklemeye başlamıştı. Diyanet İşleri'nin resmi internet sitesi üzerinden 2018 hac sonuçları açıklandı. Şimdi hacı adayları TC kimlik numarası ile sonuç sorgulama sayfasına giriş yapıyor. Peki sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Hac kura çekiliş sonuçları açıklandı. Milyonlarca hacı adayı tarafından merakla beklenen hac kura sonuçları saat 20.15 itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından erişime açıldı. Hacı adayları, TC kimlik numarası ve şifrelerini yazarak kuraları sorgulayabiliyorlar. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2018 hac kura sonuç sorgulama sayfası.Hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1 Şubat Perşembe günü çekilişle belirlendi. 2 milyondan fazla hacı adayının kutsal topraklara gidebilmek için canlı olarak takip ettiği Hac kura sonuçları kontenjanlara göre dağılım gösterdi ve Ankara, İstanbul, Bursa gibi birçok ilde sorgulanmaya başlandı. Canlı yayının ardından gündem konusu ise 2018 Hac kura sonuçları sorgulama ekranı oldu.

 

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Hac kuraları çekildi. 2018 yılı için yapılan hac kurasına kaydı yenilenen ve ön kayıt yaptıran 2 milyon 120 bin 967 kişi katıldı. Kura sonuçları saat 21.00'den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden yayımlanacak. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: - "Bu kutsal yolculuğa katılma imkanına kavuşunca, kalbi coşan kardeşimizin sevinci ve heyecanı, Allah katında ne kadar değerli ise bu imkana, bu yıl kavuşamadığı için üzülen ve hüzünlenen kardeşimizin hüznü de Allah indinde o kadar değerli ve kıymetlidir".

 

Kaynak: Hürriyet

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Hüzün sancak - 28 Aralık 2018 19:51
Hacettepe sonuclar

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99