- Karıncaya uzaydan baktığımızda 3
Flaş Kocaeli

Karıncaya uzaydan baktığımızda 3

29 Kasım 2017 tarihli yazısı

Dünyada Silah Fabrikaları birbirlerine yarış edercesine stoktakiler hariç, üretime devam etmekteler. Bir düşün! İnsanların ve başka canlıların nasıl peş peşe öldürüldüklerini, zehirlendiklerini maalesef görmekteyiz.

 

İnsanlığa sesleniyoruz;

Elinizi tetikten çekin, fabrikaların şalterlerini indirin. Artık cennet gibi dünyamızda paylaşmayı, okullarımızda ve başka devletlerinde okullarında ders olarak okutulmaktalar. Derslerinde bu konu işlenmektedir. Ne oluyor da bu çocuklar silah üretmeye yöneliyorlar. Ne oluyor da kazanılan para ve altınlar bankalarda bantlanmış şekilde bekletiliyor.

 

Sözümüz kimseye ağır gelmesin. Önce seni bu seviyeye getiren devletine sadık kalarak, insanlık yararına fabrikalar açmalısın. Ayrıca sokaklarda ellerini açarak duygu sömürüsü yapanlara da fırsat vermeyelim! Bunları yapanlar sıkı denetlenmeli ve devlet bu kişilere iş bulmalı. Yani bizim isteğimiz artık bu kişiler dilenmesin şeklinde. Devletimiz zaten bunlara iş bulana kadar yardım elini uzatmaktadır.

 

‘Fabrika yapmaya para nasıl bulalım’ diyene haddim olmayarak, tavsiyemiz; önce ülkemiz, sonra dünyamızda irili ufaklı hurdaya ayrılan araçların ve aşınmış tren rayları yol kenarlarında işe yaramadan durmaktadır. Yetkililerimizden kanunlara uygun şekilde bunların toplatılmasını, dünya çapında üretime geç kalmadan geçilmesini, mazlum devletlerle işbirliği yaparak insanlarımızı adaletli bir şekilde çalıştırmasını, çalıştıran işverenlerde ‘Adaletli bir şekilde paranı kazan, çalışana gerçek hakkını ver’ ver ki, bu çağda bu insanlar artık kimseye el açmasın. Yani fabrikalar kurulsun, istihdam sağlansın, sağlansın ki ülkede barış olsun. İnsanlar istemeden de olsa başka devletlere kaçmak zorunda bırakılmasın.

 

Yeni doğan çocuklarla yollara düşüp, denizleri, nehirleri aşarken, canımızın içi çocukların gözlerinden dökülen yaşları göremiyorsak, bizde insanlıktan utanmalıyız. Sen silah üretiyorsun, dağdakine iyi paraya satıyor, benim devletimin kalkınmasını istemiyorsun. Bu kesinlikle kabul edilemez. O ülkelere söyleyeceğim tek şey ‘Ülke olarak biz size karışmıyorsak, siz de bize karışmayın’(dır). Eski yıllarda karşılıklı topraklar alınmış, verilmiş, şimdi ise biz dost elimizi size uzatıyoruz, siz de elinizi uzatın ki hepimiz barış içinde yaşayalım! Sizler Devletimizin yıkılacak devlet olmadığını bilmektesiniz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları vatanımızı uçurumun kenarından kurtararak, güçlü bir devlet kurmuşlardır. Devlet sana diyor ki ‘Dağdan in, adalete teslim ol. Hiçbir şey yapamazsan eline doğada yetişen meyve çiçek dalını al, Askerimize, Polisimize, Korucumuza seslen, teslim ol. Adaletin kestiği parmak acımaz.’

Devamı Haftaya…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99